Wszystko, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Energylandii

Autor: Mateusz Miciński |

Wejście do Energylandii nocą

Energylandia jest niewątpliwie największym parkiem rozrywki w Polsce z największym odkrytym parkiem wodnym. Na 70 hektarach znajdziemy aż 123 atrakcje, do dyspozycji mamy ponad 60 punktów gastronomicznych, liczne widowiska i występy, 7000 leżaków w Water Parku i ogromne parkingi. Wycieczka do parku w Zatorze jest zatem sporym przedsięwzięciem logistycznym i finansowym. Warto odpowiednio przygotować się zawczasu. Sprawdź zatem wszystko, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Energylandii.

W tym kompleksowym poradniku dowiesz się wszystkiego, co konieczne, między innymi kiedy najlepiej jechać do parku, ile potrzeba pieniędzy, jak się ubrać i co ze sobą zabrać, jakie limity obowiązują na atrakcjach i wiele innych.

Wejście do Energylandii
Wejście do Energylandii

1. Kiedy wybrać się do Energylandii?

Pytanie: “Kiedy wybrać się do Energylandii?” zadaje sobie bodaj każda osoba planująca zabawę w Zatorze. Od razu muszę Cię zmartwić, że nie da się jednoznacznie wskazać dnia, w którym będzie najmniej ludzi. Na pewno warto postawić na wiosnę, początek lata, jesień, a nawet zimę. W wakacje niestety w wielu dniach są długie kolejki do atrakcji. Można postawić na dzień z przelotnymi opadami, niższą temperaturą, albo niedzielę.

Energylandia w czerwcu
Energylandia w czerwcu

Więcej o tym, kiedy pojechać do parku w Zatorze, w jakie dni i miesiące, a także czy warto udać się do parku rozrywki zimą i podczas Magic Night, dowiesz się z kilku poniższych wpisów:

2. Ile trzeba zabrać ze sobą pieniędzy do Energylandii?

Ceny w parku rozrywki w Zatorze nie należą do najniższych. W ostatnim czasie ceny biletów poszybowały do góry, a przecież nie tylko bilety są nam potrzebne. Musimy także czymś dojechać, coś zjeść, a jeśli przyjeżdżamy na kilka dni, potrzebny będzie nam nocleg. Jedna osoba na jeden dzień potrzebuje około 300 zł. W tym mamy cenę biletu normalnego, jedzenie, parking, opaskę na szafki i zdjęcie z atrakcji. Przy czteroosobowej rodzinie trzeba już brać pod uwagę kwotę rzędu 1000 zł bez dojazdu i noclegu.

kasy biletowe w energylandii

Więcej o zakupie biletów, parkingu, pola namiotowego, zdjęć z atrakcji, a także jak oszczędzać w w parku rozrywki dowiesz się z poniższych wpisów:

3. Jak się ubrać i co zabrać do Energylandii?

Do wygodnej zabawy na atrakcjach warto wybrać wygodny strój. Nie jest zalecany ciężki makijaż ani wymyślne fryzury. Warto postawić na sportowy ubiór i wygodne buty, w parku bowiem robi się niejednokrotnie ponad 10 km, a także długo stoi w kolejkach. Z kolei w kwestii niezbędnych rzeczy, które powinniśmy zabrać, gorąco zachęcam do wzięcia plecaka, picia, czy nawet własnego jedzenia. Latem nie można zapomnieć o nakryciu głowy i kremie z filtrem UV, a zimą goglach narciarskich. Jeżeli zamierzamy korzystać z parku wodnego, koniecznie weźmy ręcznik, klapki i strój kąpielowy.

Całe nasze wyposażenie musimy odkładać do szafek depozytowych przed skorzystaniem z wielu atrakcji. Warto także w samochodzie pozostawić ubrania na zmianę. Zarówno o ubiorze, jak i niezbędnych rzeczach do zabrania przeczytasz w poniższych wpisach:

4. Jakie są limity wieku, wzrostu i wagi na atrakcje w Energylandii?

Ze względów bezpieczeństwa każda atrakcja posiada swój indywidualny regulamin określający limity wieku. W większości przypadków limity są określane na podstawie wzrostu i można przyjąć, że w parku rozrywki Energylandia mamy trzy ogólne standardy:

  • atrakcje dostępne dla dzieci od 100 cm wzrostu,
  • atrakcje dostępne dla dzieci od 120 cm wzrostu,
  • atrakcje dostępne od 140 cm wzrostu.
Regulamin atrakcji Zadra

Istnieją jednak wyjątki od powyższych zasad. Co więcej, niektóre atrakcje mają także limit maksymalnego wzrostu, wynoszący 190 lub 195 cm. Przed wyjazdem sprawdź koniecznie jakie są limity wieku i wzrostu, wagi oraz czy kobieta w ciąży może korzystać z atrakcji:

5. Na jakie atrakcje pójść i w którym wagoniku usiąść?

Energylandia to bez wątpienia lider wśród parków rozrywki w Polsce, a także jeden z największych parków rozrywki w Europie. Na jego terenie znajdują się już 123 atrakcje, a wkrótce dołączy do nich 9 atrakcji w nowej tematycznej strefie Sweet Valley. Warto zawczasu zaplanować atrakcje, które chcemy obowiązkowo zaliczyć, a także ustalić sobie ich kolejność. Niezbędne do tego może być zaopatrzenie się w mapę, aby nie tracić czasu na szukanie ulubionych atrakcji.

W poniższych wpisach sprawdzisz dokładną mapę parku, najlepsze atrakcje, na jakie atrakcje udać się na początek i który wagonik wybrać:

6. Co jeszcze warto wiedzieć o Energylandii?

Gorąco zachęcam wszystkich z Was, którzy są osobami ostrożnymi i stresują się przed zabawą na najmocniejszych atrakcjach do zagłębienia tematu bezpieczeństwa na rollercoasterach i karuzelach. W osobnych wpisach poruszam temat zabezpieczeń oraz opowiadam o wypadkach, jakie miały miejsce w przeszłości.

Sprawdź także informacje na temat zdjęć na atrakcjach oraz dostępności atrakcji podczas złych warunków pogodowych: