Co zabrać ze sobą do Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Hyperion

Wielu znajomych pytało mnie, czy na teren parku rozrywki Energylandia mogą wejść z własnym piciem i jedzeniem, a jeśli nie, to czy w trakcie dnia można wyjść z parku i udać się na obiad do pobliskich restauracji. W obu jednak przypadkach odpowiedź brzmi: tak, można ze sobą zabrać jedzenie i napoje, a w razie potrzeby możemy także wyjść z zatorskiego parku do samochodu, czy sklepu. W związku z tym, że możemy wejść do parku ze swoimi rzeczami, to co zabrać do Energylandii?

wejście główne do energylandii
Wejście główne do Energylandii

Własne jedzenie i picie w Energylandii

Na terenie parku Energylandia znajdziemy dziesiątki punktów gastronomicznych i kilka restauracji. Pożywimy się w nich daniami zarówno typowo domowymi, fast foodami, daniami orientalnymi, kanapkami, pączkami, pierogami jak i wieloma innymi posiłkami. Ceny posiłków są stosunkowo wysokie i zjedzenie obiadu przez czteroosobową rodzinę będzie wydatkiem w okolicach 150-200 zł z napojami. Jeżeli planujemy nieco zaoszczędzić na wypadzie do parku rozrywki, warto wcześniej w domu przygotować sobie to, co lubimy jeść. Kanapki, bułki, tosty, owoce, słone i słodkie przekąski, odpowiednio zapakować i bez trudu możemy wnieść w plecaku na teren Energylandii.

W gorące dni koniecznie należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i zabrać ze sobą schłodzoną wodę i inne napoje lub soki, które lubimy. W razie potrzeby, gdy zabraknie nam naszego picia, oczywiście z łatwością będziemy mogli dokupić je w Energylandii. Nie zapomnij również o nakryciu głowy i kremie z filtrem UV.

Restauracja Formuła
Restauracja Formuła

Jeżeli planujemy w upalny dzień zabrać własną wodę, tak aby starczyła nam na cały dzień, to gorąco polecam wcześniej jedną dużą butelkę zamrozić, a drugą dobrze schłodzić. Ta schłodzona posłuży nam na początek, a gdy ją wypijemy, ta pierwsze będzie już rozmrożona, ale dalej przyjemnie zimna. W przeciwnym wypadku, w drugiej połowie dnia woda będzie wręcz ciepła.

Sprzedam Ci jeszcze jednego protipa. W Energylandii możesz podgrzać na przykład tosty, albo inny posiłek (popularne pudełka). W tym celu wystarczy skorzystać z mikrofalówki w pokoju dla rodziców i dziecka. Jeden znajdziesz w Bajkolandii obok atrakcji WRC Auto Zderzaki i Leoś, a drugi po prawej stronie tuż po wejściu do strefy Smoczy Gród. Pamiętaj proszę, że to miejsce dla rodziców z niemowlakami. Zatem zadbaj o czystość mikrofalówki i w razie koniecznie opuść miejsce, jeżeli będą chciały z niego skorzystać osoby z maluszkami.

Smoczy Gród
Smoczy Gród

Własny alkohol w Energylandii?

Regulamin Energylandii jasno określa, że na teren parku nie możemy wnosić własnego alkoholu ani go spożywać. Niestety wiele osób nie przestrzega tej zasady, bowiem nikt nam przecież nie kontroluje plecaków czy torebek. Oczywiście w większości punktów gastronomicznych możemy zakupić piwo za 13 zł, a w niektórych punktach nawet wysokoprocentowy alkohol.

Green Cafe w Smoczym Grodzie
Green Cafe w Smoczym Grodzie

Czy do Energylandii można wejść z papierosami?

Tak. Mało tego, Energylandia w pewnym stopniu “dba” o palaczy. Na terenie parku rozlokowano dziesiątki stref dla palących. Większość koszy na śmieci ma popielniczki, a w wielu sklepach zakupimy Heetsy, zapalniczki i kilka rodzajów papierosów. Pamiętaj jednak proszę, że palenie jest zakazane w ogólnodostępnych strefach, o czym przypominają także komunikaty odtwarzane przez głośniki. Szanujmy się nawzajem i nie palmy przy osobach niepalących, które akurat jedzą, albo w kolejce na atrakcję. Udajmy się do strefy dla palących. Jeśli takiej nie ma w pobliżu, stańmy gdzieś na uboczy w pobliżu kosza z popielniczką.

Strefa palenia w Energylandii
Strefa palenia w Energylandii

Co jeszcze zabrać do Energylandii?

Co jeszcze zabrać do Energylandii? Nie możemy zapomnieć o gotówce lub karcie płatniczej. Zabierzmy ze sobą także chusteczki higieniczne (można zakupić w niektórych sklepach w Energylandii). Nie zaszkodzi zabrać mokre chusteczki i tabletki przeciwbólowe (jeżeli jesteśmy podatni na migreny).

Jeżeli wybieramy się z małym dzieckiem, pamiętaj o jedzeniu, wodzie i mleku. Nie zapomnij także wszystkich innych przyborów, które są Ci niezbędne dla maluszka.

Z kolei jeśli będziemy korzystać ze strefy wodnej, to nie obejdzie się bez stroju kąpielowego, klapek i ręcznika. Przy parku wodnym w sklepach można zakupić przykładowo strój, jeżeli zapomnimy swojego.

Przebieralnie w Water Parku
Przebieralnie w Water Parku

Planując zakup biletów promocyjnych i dla osób niepełnosprawnych, koniecznie nie zapomnij wziąć ze sobą oryginału dokumentu potwierdzającego wiek Twojego dziecka lub ciąże, lub niepełnosprawność. Kopie i zdjęcia takich dokumentów nie są akceptowane. Więcej na ten temat przeczytasz we wpisie Ile kosztują bilety do Energylandii?

Gdzie schować rzeczy osobiste, jedzenie i picie w Energylandii?

W Energylandii rozmieszczone dziesiątki dużych szafek depozytowych, do których możemy (a przy niektórych atrakcjach musimy) odłożyć większe przedmioty osobiste. Szafki te przypominają trochę słynne paczkomaty, a ich obsługa jest naprawdę prosta. Opaska uprawniająca nas do korzystania ze wszystkich szafek na terenie parku kosztuje jedyne 12 zł. Po jej zakupie możemy skorzystać z jednej szafki równocześnie. Gdzie znajdziesz szafki, jak są duże, jak z nich skorzystać i w jaki sposób zakupić opaskę, przeczytasz we wpisie Jak kupić opaskę na szafki w Energylandii?

Szafki w Strefie Wodnej
Szafki w Strefie Wodnej