Czy w Energylandii są suszarki?

Autor: Mateusz Miciński |

Turbo suszarka w Energylandii

Na terenie całej Energylandii znajdują się liczne atrakcje, na których możemy zostać ochlapani wodą. Do tego dochodzi też strefa wodna Water Park, z licznymi basenami i zjeżdżalniami. Czy po takich atrakcjach zmuszeni jesteśmy do dalszej zabawy będąc mokrym? Czy w Energylandii są suszarki, w których możemy podsuszyć ubranie i włosy?

Turbo Suszarki w Energylandii
Turbo Suszarki w Energylandii

Na jakich atrakcjach możemy zostać ochlapani?

Tak naprawdę jest 8 atrakcji, po których z dużym prawdopodobieństwem będziemy mokrzy. Czasem tylko trochę, a innym razem zostaniemy przemoczeni aż do bielizny. Tymi atrakcjami są:

  • Toffifee Kopalnia Złota w Strefie Familijnej,
  • Splash Battle w Strefie Familijnej,
  • Atlantis w Strefie Familijnej,
  • Jungle Adventure w Strefie Familijnej,
  • Viking Ride w Strefie Familijnej,
  • Anaconda w Strefie Familijnej,
  • Speed w Strefie Ekstremalnej,
  • Whirlpool Water Fight w Aqualantis.

Speed

Za najbardziej ekstremalnie chlapiący bez wątpienia uchodzi najwyższy na świecie wodny rollercoater Speed. Po przejażdżce na Speedzie możemy zostać przemoczeni do samej bielizny: od stóp do głów. Zdarza się, że wody wedrze się tak dużo, że jest jej ponad kostki. Buty w pełni mokre.

Speed Water Coaster w Energylandii
Speed Water Coaster w Energylandii

Anaconda

Inną atrakcją, na której także możemy zostać mocno zmoczeni jest spływ łodziami Anaconda. Mało tego, już nawet na pomoście prowadzącym do atrakcji możemy zostać ochlapani mocniej, niż na samej atrakcji. Zwracaj uwagę czy przechodząc pomostem nie spływa akurat jedna z łodzi.

Anaconda
Anaconda

Pontony Atlantis i Jungle Adventure

Pontony Atlantis i Jungle Adventure akurat uchodzą za atrakcje, na których siła ochlapania jest wprost proporcjonalna do temperatury. Im cieplej na zewnątrz, tym więcej efektów wodnych jest uruchamianych. Na Jungle Adventure nurt rzeki jest zwiększany, a dodatkowo włączanych jest pięć wodospadów. Za to w Atlantis w dwóch miejscach odpalane są silne zraszacze wody. Mało tego ochlapani możemy zostać zaraz na początku spływu pontonami Atlantis, chwilę po wpadnięciu do wody. Na Jungle Adventure jeżeli wpadniemy pod wodospad, to zostaniemy przemoczeni do bielizny.

Jungle Adventure
Jungle Adventure

Toffifee Kopalnia Złota

Kolejną atrakcją, na której mamy zagwarantowane ochlapanie jest spływ małymi łodziami o nazwie Toffifee Kopalnia Złota. W czteroosobowych kłodach spływamy z dwóch spadków, po których jesteśmy chlapani. Raczej nie zostaniemy tutaj przemoczeni do bielizny, jednakże susi też nie wyjdziemy.

Toffifee Kopalnia Złota
Toffifee Kopalnia Złota

Viking Ride i Splash Battle

Nieco inaczej sprawa się ma na wodno-widokowych atrakcjach takich jak Viking Ride czy Splash Battle. Sam nurt wody nie sprawi, że zostaniemy ochlapani. Zmoczyć mogą nas inni goście na innych łódkach. Na każdej łodzi zamontowanych jest kilka armatek wodnych, które są obsługiwane przez nas samych. Zabawa polega na strzelaniu wodą do blisko przepływających osób. Jeśli trafimy na silną i zdeterminowaną grupę, to możemy zostać naprawdę mocno ochlapani. Na Viking Ride w upalne dni ponadto co kilka chwil wystrzeliwana jest woda w górę. Jeżeli akurat przepływamy obok wystrzału to także możemy zostać ochlapani.

Viking Ride
Viking Ride

Czy w Energylandii są suszarki?

Przy praktycznie każdej atrakcji wodnej, o której pisałem wyżej, znajdują się suszarki zwane Turbo Suszarkami. Po dokonaniu płatności możemy do niej wejść nawet w 2-3 osoby i przez kilka minut się podsuszyć. Od razu jednak zaznaczam, że mimo stosunkowo silnego i ciepłego nawiewu w suszarce, w kilka minut nie da się wyschnąć. Ja wraz z rodziną w upalne dni rezygnujemy z suszarek, bowiem szybciej wyschniemy przebywając na słońcu. W chłodniejsze dni jak najbardziej można z nich skorzystać.

Turbo suszarka w Energylandii
Turbo Suszarka w Energylandii

Gdzie znajdują się suszarki w Energylandii?

Turbo Suszarki ulokowane są zaraz po wyjściu z Splash Battle, Atlantis i Toffifee Kopalnia Złota. Inne suszarki są także obok Speeda i Jungle Adventure, a jeszcze inne obok Viking Ride.

Wnętrze turbo suszarki
Wnętrze turbo suszarki w Energylandii

Jak skorzystać z suszarki w Energylandii?

Jest to bardzo proste. Jeżeli płacimy gotówką, posiadać musimy koniecznie monety 5 zł. Wrzucamy monetę do wrzutnika i wchodzimy do kabiny. Po kilkunastu sekundach automatycznie uruchomiona zostanie suszarka. Czas suszenia to 3 minuty. Spokojnie zmieścimy się w 2-3 osoby.

Cennik suszarki w Energylandii
Obsługa suszarki w Energylandii

Jeżeli płacimy kartą, to najpierw wybieramy kwotę 5 lub 10 zł, naciskając odpowiedni przycisk przy kwocie. Następnie przykładamy kartę do terminala i oczekujemy na realizację płatności zbliżeniowej. Po chwili możemy już udać się do suszarki. Czas suszenia to 3 minuty (dla 5 zł) i 6 minut (dla 10 zł). Po upływie czasu suszarka wyłącza się automatycznie.

Obsługa suszarki w Energylandii
Płatność kartą za suszarkę w Energylandii

Czy w Energylandii możemy się przebrać?

Korzystanie z atrakcji wodnych wiąże się ochlapaniem i przemoczeniem odzieży, a nawet obuwia. Jeśli jesteś osobą, która nie lubi chodzić w wilgotnym ubraniu i nie chcesz czekać, aż wyschniesz na słońcu, to zabierz ze sobą odzież na zmianę. Możesz ją zostawić w samochodzie na parkingu, a jeżeli jesteś bez samochodu, to w szafkach depozytowych.

Po przemoczeniu się wyjdź do samochodu po ubrania na zmianę (pamiętaj o poinformowaniu obsługi) i udaj się na strefę wodną, w której znajdziesz liczne przebieralnie.

Przebieralnie w Water Parku
Przebieralnie w Water Parku