FotoPass w Energylandii – nielimitowane zdjęcia w wersji cyfrowej

Autor: Mateusz Miciński |

Na terenie całej Energylandii znajdują się dziesiątki fotokiosków i punktów sprzedaży zdjęć oraz magnesów i breloków ze zdjęciami z atrakcji. Na 27 atrakcjach w Energylandii zamontowane zostały specjalne aparaty fotograficzne, tak aby w najciekawszym momencie zjazdu rollercoastera albo przejazdu atrakcją uchwycić nasze przerażone/przestraszone/roześmiane miny. Dotychczas za każde zdjęcie musieliśmy płacić osobno, jednakże od 2023 roku w Energylandii wprowadzono usługę FotoPass.

FotoPass 50 zł energylandia
Aparat na rollercoasterze Frida

FotoPass w Energylandii – jak skorzystać?

Z nowej usługi FotoPass bardzo łatwo skorzystać. Należy udać się do dowolonego fotopunktu na terenie Energylandii i u pracownika zakupić FotoPass w cenie 119 zł. Jednorazowy FotoPass upoważnia nas na pobieranie nielimitowanej liczby zdjęć ze wszystkich atrakcji (fotokiosków i fotopunktów) przez 1 cały dzień.

FotoPass w Energylandii

Od pracownika otrzymamy opaskę zbliżeniową oraz wydruk z kodem QR. Teraz wystarczy po przejażdżce udać się do fotokiosku lub fotopunktu, a następnie wybrać ujęcia, które chcemy zachować. Jeżeli robimy to w fotokiosku, o wybranych zdjęciach informujemy pracownika i zbliżamy opaskę. Jeżeli korzystamy z fotokiosku, po wybraniu zdjęcia przykładamy opaskę do czytnika zbliżeniowego (wskazanego na zdjęciu poniżej).

Foto kiosk ze zdjęciami w Energylandii

Jak pobrać zdjęcia z usługi FotoPass w Energylandii?

Jest to bardzo proste. Na wydrukowanym potwierdzeniu z fotopunktu znajduje się kod QR, który musimy otworzyć za pomocą smartfona. Przekieruje on nas na stronę internetową, z której będziemy mogli pobrać wszystkie zapisane wcześniej zdjęcia.

Zdjęcia z Energylandii w wersji cyfrowej są w rozdzielczości 2244 na 1700 pikseli.

Strona foto.energylandia.pl, z której można pobrać cyfrową wersję zdjęcia
Strona foto.energylandia.pl, z której można pobrać cyfrową wersję zdjęcia

Gdzie wykonywane są zdjęcia w Energylandii?

Jeżeli chcemy wyjść wyjątkowo korzystanie i nieszablonowo na zdjęciu z atrakcji, warto wcześniej przygotować minę chwilę przed jego wykonaniem. Aby było to możliwe musimy wiedzieć, w którym miejscu atrakcji taka fotka będzie nam wykonywana. Ten temat poruszyłem we wpisie: Gdzie na atrakcjach w Energylandii wykonywane są zdjęcia?

Ile kosztują zdjęcia i magnesy z atrakcji w parku Energylandia?

Parametry i dokładny cennik zdjęć i innych pamiątek z naszym wizerunkiem sprawdzisz we wpisie: Ile kosztują zdjęcia z atrakcji w Energylandii?