Zdjęcia z atrakcji w parku Energylandia

Autor: Mateusz Miciński |

Magnes ze zdjęciem z rollercoastera Formuła

Na rollercoasterach i większych atrakcjach jest całkowity zakaz wykonywania zdjęć i filmowania. Co więcej, samo posiadanie smartfona w rękach, czy nawet w kieszeni nie jest dobrym pomysłem. Nie powinniście pod żadnym pozorem wchodzić na większe atrakcje z przedmiotami w kieszeniach. W jaki więc sposób zdobyć zdjęcia z atrakcji w parku Energylandia?

Magnes ze zdjęciem z rollercoastera Formuła
Magnes ze zdjęciem z rollercoastera Formuła

W jaki sposób uwiecznić te piękne chwile, gdy nasze dziecko po raz pierwszy zjeżdża na Energusiu, albo my na Hyperionie?

Na terenie całej Energylandii znajdują się dziesiątki foto kiosków i punktów sprzedaży zdjęć oraz magnesów i breloków ze zdjęciami z atrakcji. Na 27 atrakcjach w Energylandii zamontowane są specjalne aparaty fotograficzne i mocne lampy błyskowe, tak aby w najciekawszym momencie zjazdu rollercoastera albo przejazdu atrakcją uchwycić nasze przerażone/przestraszone/roześmiane miny.

Aparat na rollercoasterze Frida
Aparat na rollercoasterze Frida

Aparaty te wykonują zdjęcie z bardzo krótkim czasem naświetlania, przez co ilość światła wpadająca na matrycę jest stosunkowo mała. Stąd te lampy błyskowe, które mrugają także w słoneczny dzień. Mamy więc pewność, że na zdjęciu będziemy ostrzy i stosunkowo dobrze doświetleni.

Aparat na atrakcji Jungle Adventure
Aparat na atrakcji Jungle Adventure

Muszę jeszcze dodać, że płatne zdjęcia oferowane są także w specjalne dni i wydarzenia. Tak było, chociażby podczas Winter Kingdom w 2021 roku. Przez cały grudzień można było wykonać sobie zdjęcie z mikołajem. Cena takiego zdjęcia była identyczna jak na atrakcjach.

Spotkanie z Mikołajem podczas Winter Kingdom
Spotkanie z Mikołajem podczas Winter Kingdom

Gdzie możemy kupić zdjęcia z atrakcji w Energylandii?

Wychodząc z atrakcji zwykle natrafimy na foto kiosk, przypominający po prostu automat z dużym ekranem dotykowym umieszczonym po obu stronach. Wystarczy w nim odszukać nasze zdjęcie (a możemy to zrobić nawet po 4 godzinach od wyjścia z atrakcji). Następnie wystarczy przejść do procesu zakupowego i dokonać płatności za pomocą karty. Po kilkudziesięciu sekundach zdjęcie zostanie wydrukowane i otrzymamy paragon z kodem do wersji cyfrowej.

Fotokiosk ze zdjęciami w Energylandii
Foto kiosk ze zdjęciami w Energylandii

Przy wyjściach z niektórych atrakcji przechodzimy przez sklepy z pamiątkami lub punkty sprzedaży zdjęć. Tak jest między innymi wychodząc z Hyperiona, Energusia, Zadry, Abyssusa, Fridy, Ekipy, Formuły, Dragona, Boomeranga i wielu innych. W tych punktach zdjęcie możemy nabyć albo od razu, albo zapamiętać numer naszego zdjęcia i wrócić po nie przed zamknięciem parku.

Od 2023 roku w Energylandii wprowadzono usługę FotoPass, która upoważnia nas do pobrania nielimitowanej liczby zdjęć ze wszystkich atrakcji w wersji cyfrowej. Więcej o tej usłudze przeczytasz we wpisie: FotoPass w Energylandii – nielimitowane zdjęcia w wersji cyfrowej.

Poza samymi zdjęciami zakupić możemy także magnesy oraz breloki z naszym zdjęciem z atrakcji. Jak zauważyłem, nie w każdym punkcie sprzedaży jest możliwość zakupu breloka. Oczywiście w punktach sprzedaży zdjęć otrzymamy paragon z kodem do wersji cyfrowej.

Wydruk z kodem do wersji cyfrowej zdjęcia
Wydruk z kodem do wersji cyfrowej zdjęcia

Ile kosztują zdjęcia i magnesy z atrakcji w parku Energylandia?

Parametry i dokładny cennik zdjęć i innych pamiątek z naszym wizerunkiem sprawdzisz we wpisie: Ile kosztują zdjęcia z atrakcji w Energylandii?

Jak pobrać zdjęcie z atrakcji w Energylandii?

Jest to bardzo proste. Na wydrukowanym paragonie z foto kiosku lub od pracownika fotopunktu mamy adres strony internetowej – http://foto.energylandia.pl/, którą musimy wyświetlić na naszym telefonie lub komputerze.

Następnie w pola ID ZDJĘCIA oraz PIN wpisujemy kody, które znajdziemy oczywiście na wspomnianym paragonie. Teraz wystarczy kliknąć przycisk ZNAJDŹ, aby wyświetlić nasze zdjęcie z Energylandii w formie cyfrowej. Warto od razu je zapisać na komputerze/telefonie.

Wystarczy zaznaczyć akceptację regulaminu oraz polityki prywatności, a następnie kliknąć przycisk Pobierz zdjęcie.

Zdjęcia z Energylandii w wersji cyfrowej są w rozdzielczości 2244 na 1700 pikseli.

Strona foto.energylandia.pl, z której można pobrać cyfrową wersję zdjęcia
Strona foto.energylandia.pl, z której można pobrać cyfrową wersję zdjęcia

Gdzie na atrakcjach wykonywane są zdjęcia?

Jeżeli chcemy wyjść wyjątkowo korzystanie i nieszablonowo na zdjęciu z atrakcji, warto wcześniej przygotować minę chwilę przed jego wykonaniem. Aby było to możliwe to musimy wiedzieć, w którym miejscu atrakcji taka fotka będzie nam wykonywana. Ten temat poruszyłem we wpisie: Gdzie na atrakcjach w Energylandii wykonywane są zdjęcia?