Ile kosztują bilety do Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

kasy biletowe w energylandii

Bilety do Energylandii najlepiej kupić przez Internet na stronie parku rozrywki: https://energylandia.pl/cennik/bilety-indywidualne/

Oczywiście bilety można też kupić w dniu przyjazdu w kasach biletowych. Samych kas jest całkiem sporo na dziedzińcu przed główną bramą parku. Zaznaczam jednak, że w sezonie, kiedy liczba gości w parku jest największa, mogą tworzyć się długie kolejki do kas. Z kolei mając bilet elektroniczny, unikniemy stania w kolejce do kasy. Po prostu od razu idziemy do wejścia, przy którym samodzielnie, albo z pomocą pracownika parku Energylandia skanowany jest nasz bilet. Możemy go sobie wydrukować lub okazać na ekranie smartfona.

kasy biletowe w energylandii
Kasy biletowe na głównym dziedzińcu w Energylandii

W ofercie parku Energylandia mamy następujące bilety indywidualne:

Rodzaj biletu01.04 – 23.0624.06 – 03.0904.09 – 29.10
Bilet ulgowy129 zł149 zł129 zł
Bilet normalny179 zł199 zł179 zł
Dwudniowy ulgowy229 zł269 zł229 zł
Dwudniowy normalny319 zł359 zł319 zł
Dla dziecka do lat 31 zł1 zł1 zł
Urodzinowy1 zł1 zł1 zł
Dla kobiety w ciąży129 zł149 zł129 zł
Dla Młodej Pary129 zł149 zł129 zł
Dla osoby z niepełnosprawnościami do 12 roku109 zł129 zł109 zł
Dla osoby z niepełnosprawnościami od 12 roku129 zł149 zł129 zł
Całoroczny ulgowy599 zł599 zł599 zł
Całoroczny normalny799 zł799 zł799 zł

Bilet dla dziecka do lat 3

Jeżeli nasze dziecko nie ukończyło jeszcze trzeciego roku życia to na teren parku Energylandia wejdzie za przysłowiową złotówkę. Zaznaczam, że koniecznie posiadać musimy przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka. Może to być dowód tożsamości lub akt urodzenia. Energylandia na swojej stronie ponadto informuje, że kserokopie lub zdjęcia ww. dokumentów nie będą uwzględniane.

Gdy dziecko skończy swoje 3 urodziny obowiązuje już bilet ulgowy.

Bilet urodzinowy do Energylandii za 1 zł

W mojej ocenie to najlepsza promocja na bilety do parku dla naszych dzieci. Dosłownie każde dziecko do 18 roku życia raz w roku może udać się do Energylandii za przysłowiową złotówkę. Warunek? Należy udać się w dzień, kiedy Energylandia obchodzi nasze urodziny. Pół biedy, jeśli są to dni otwarcia parku. A jeżeli nasza pociecha ma urodziny na przykład 20 lutego, kiedy Energylandia jest zamknięta?

maskotki energylandii
Maskotki i artyści Energylandii

W takiej sytuacji musimy skorzystać z kalendarza urodzinowego, który znajduje się pod adresem https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/kalendarz/. Następnie odszukujemy miesiąc naszych urodzin i klikamy konkretny dzień urodzin. Po prawej stronie kalendarza wyświetlona zostanie informacja, w który dzień Energylandia świętuje nasze urodziny.

Przykładowo nasze dziecko ma urodziny 20 lutego. Na stronie z kalendarzem klikamy 20 lutego. Po prawej stronie wyświetla się informacja, że 20 maja możemy kupić bilet za 1 zł dla naszej pociechy.

Inaczej sytuacja wygląda w dniach otwarcia parku. Gdy Energylandia jest otwarta i w ten dzień nasze dziecko ma urodziny, to właśnie tego dnia można nabyć bilet za 1 zł.

Podobnie jak w przypadku biletów do lat 3, w tym przypadku także musimy posiadać dokument potwierdzający tożsamość oraz datę urodzenia. Akceptowane są dowody tożsamości i akty urodzenia. Dla dzieci od 7 roku życia możemy posłużyć się legitymacją szkolną.

Bilet urodzinowy do Energylandii
Bilet urodzinowy do Energylandii

Dokument do okazania najpierw wymagany będzie w kasie biletowej, a następnie na bramkach wejściowych. Nasze dziecko otrzyma także pisemne życzenia od Energylandii, a także zostaną mu one złożone ustnie zwykle przez pracownika na bramkach. To miły gest dla najmłodszych, którzy będą na pewno czuły się wyjątkowo w taki dzień.

Życzenia urodzinowe od Energylandii
Życzenia urodzinowe od Energylandii

Bilet ulgowy do Energylandii

Bilet ulgowy przysługuje osobom do 140 cm wzrostu i seniorom od 65 roku życia. Jeżeli więc nasze dziecko ma 100 cm, 120 cm, czy 139 cm wzrostu to kupujemy mu bilet ulgowy. Jeśli już osiągnie równe 140 cm wzrostu to niestety musimy kupić bilet normalny.

Kupując bilet w kasie, należy mieć na uwadze, że kasjerka może poprosić, aby dziecko stanęło przy miarce znajdującej się tuż przy kasach. Jeśli kupimy bilet przez Internet, to pracownik przy bramkach wejściowych może poprosić o weryfikację wzrostu. Jeśli okaże się, że dziecko ma ponad 140 cm wzrostu lub więcej, zostaniemy poproszeni o udanie się do kasy o dopłacenie do biletu normalnego.

Z kolei osoby starsze korzystając z biletu ulgowego muszą mieć ukończone 65 lat. Wymagane może być okazanie dokumentu tożsamości, ale tylko w sytuacji, gdy pracownik parku nie będzie miał pewności, że osoba faktycznie ma już 65 lat. Tak się składa, że moja mama w tym roku ukończyła 65 lat, ale wchodząc do parku nikt nie weryfikował jej wieku. Zakładam, że rok temu także bez weryfikacji weszłaby do parku na bilecie ulgowym.

Bilety dwudniowe do Energylandii

Wszystkie zasady co do dwudniowych biletów ulgowych są takie same jak powyżej. Jest jednak jedna ważna zasada, o której wiele osób nie wie lub zapomina. Jeżeli zdecydujecie się na dwudniowy bilet (ulgowy lub normalny) to obowiązuje on dzień po dniu!

W takim razie, jeżeli na park wejdziecie przykładowo 13 lipca, to drugi raz możecie wejść tylko i wyłącznie 14 lipca. Jeżeli pierwszy raz wejdziecie 20 września, to drugi raz 21 września.

Bilet dla Młodej Pary do Energylandii

Nie ważne, kiedy był Wasz ślub ważne, abyście przybyli do parku w stroju ślubnym. Możecie w cenie 129/149 zł za każdą osobę wejść do Energylandii nawet z dwoma fotografami. I tyle. Proste zasady.

Oczywiście w strojach ślubnych nie skorzystacie z Hyperiona czy Zadry, więc o dobrej zabawie nie ma co myśleć, ale zawsze drugi fotograf może sobie skoczyć na atrakcję, gdy ten pierwszy będzie wykonywał zdjęcia. Tutaj gorąco jednak zachęcam udawać się na takie sesje w okresie przed wakacjami albo jesienią. Wtedy gości w Energylandii jest mało i faktycznie można zrobić fajne fotki.

Bilety całoroczne do Energylandii

Cena wydawać by się mogła, że zaporowa. Tak naprawdę to najlepsza opcja dla osób, które planują w ciągu jednego roku minimum 4-krotnie przyjechać do Energylandii. Zakup czterech biletów jednodniowych przewyższa cenę biletu całorocznego.

Będąc posiadaczem biletu całorocznego możemy być w Energylandii w każdy dzień otwarcia parku, czyli dziesiątki razy. Nie mamy presji, że musimy jednorazowo zaliczyć jak najwięcej atrakcji. Dzięki temu nie będzie nam szkoda wydanych pieniędzy, gdy zacznie padać.

Bilet całoroczny najlepiej kupić w kasie parku, ponieważ pracownik będzie wykonywać nam zdjęcie, które później zostanie nadrukowane na bilecie. Kupując bilet przez Internet musimy później udać się do kasy celem dalszego zrealizowania biletu.

Bilety całoroczne do Energylandii
Całoroczne bilety do Energylandii

Po zakupie pracownik poprosi nas o przejście obok wejścia do biura Energylandii (po lewej stronie przed dziedzińcem z kasami). W tym miejscu zostanie nam wykonane zdjęcie. Z kolei w kasie otrzymamy jednodniowy bilet na aktualny dzień zabawy. Wychodząc z parku albo po prostu następnego dnia, którego przyjedziemy do Energylandii, musimy udać się do wspomnianego biura. Po podaniu naszych danych otrzymamy bilet całoroczny.

Od tej chwili za każdym razem przy bramkach wejściowych musimy okazać pracownikowi nasz bilet, aby zweryfikował czy bilet faktycznie należy do nas. Następnie wystarczy przyłożyć bilet do czytnika zbliżeniowego celem wejścia na teren parku. I tyle. Proste i opłacalne rozwiązanie.

Bilet parkingowy i pole namiotowe

Na temat cen biletów parkingowych dla samochodów, kamperów i miejsca na polu namiotowym przeczytasz we wpisie: Ile kosztuje parking w Energylandii?

parking główny w energylandii z drona
Parking główny w Energylandii

Zniżki i promocje na bilety do Energylandii

Gorąco zachęcam do śledzenia profilu Energylandii na Facebooku, bowiem co jakiś czas wpadają tam niezłe promocje na bilety. Zwykle są to promocje rzędu 10 – 20 zł. Zdarzają się też takie perełki jak 50% zniżki na bilet do parku w dniu 24 czerwca 2022 roku.

Z kolei prawie za każdym razem, gdy będziecie wychodzić z parku, pracownicy na bramkach wejściowych wręczą Wam kupony zniżkowe: 10 zł zniżki na bilet ulgowy i 20 zł zniżki na bilet normalny. Zwróćcie tylko proszę uwagę na datę na kuponie — w jakich miesiącach obowiązuje zniżka. Zwykle na początku roku dawane są kupony, które obowiązują do wakacji, a od maja-czerwca wydawane są kupony na bilety na jesień.

Ci z Was, którzy posiadają ogólnopolską kartę dużej rodziny mogą skorzystać z 5% zniżki na bilety do Energylandii. Oczywiście należy je zakupić w kasie i okazać kartę dużej rodziny.