Kiedy jest najmniej ludzi w Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

wejście główne do energylandii

W których miesiącach i dniach jest najmniej ludzi w Energylandii?

Jeżeli rozważamy miesiące, w których jest najmniej ludzi w Energylandii to na pewno są to:

  • kwiecień,
  • maj,
  • pierwsza połowa czerwca,
  • druga połowa września,
  • październik,
  • listopad,
  • grudzień.

Jeżeli rozważamy konkretny dzień tygodnia, w którym jest najmniej ludzi w Energylandii, to nie da się tutaj jednoznacznie odpowiedzieć. Są miesiące, a nawet tygodnie kiedy lepiej wybrać się w weekend, są też takie kiedy lepiej pojechać do Energylandii w środku tygodnia, a są też takie miesiące jak kwiecień czy grudzień, kiedy nie ma znaczenia, jaki dzień wybierzemy, bo i tak będziemy mieli pewność, że nie będzie żadnych kolejek.

Dokładnie poruszyłem powyższe zagadnienia w dwóch osobnych wpisach, do których już teraz gorąco Cię zapraszam:

Smoczy Gród
Energylandia pod koniec maja

W jakiej porze dnia jest najmniej ludzi w Energylandii?

Rozważmy teraz jeden konkretny dzień. W których porach dniach i godzinach jest najmniej osób w Energylandii i poszczególnych jej strefach.

Odrzućmy od razu miesiące o najmniejszym natężeniu, czyli kwiecień, maj, potem październik, listopad i grudzień. W tych miesiącach pora dnia nie ma większego znaczenia. Pomówmy konkretnie o wakacjach i końcówce czerwca oraz początku września. Jak to wygląda w Smoczym Grodzie, a jak w Aqualantis, ile osób jest na otwarciu, a ile tuż przed zamknięciem.

Energylandia we wrześniu
Energylandia we wrześniu

Jeżeli mówimy o najcieplejszych dniach w sezonie wysokim, można zaobserwować pewne powtarzające się reguły frekwencji osób w poszczególnych porach dniach i miejscach parku.

Otwarcie – 10:00 – 11:00

To okres kiedy ogromny tłok ludzi zaczyna się przed bramą główną parku, a potem na dziedzińcu. Pierwsze atrakcje, które są najbardziej oblegane to Hyperion, Energuś, Toffifee Kopalnia Złota, Speed Water Coaster, większość atrakcji w Bajkolandii, Dragon, Formuła, Aztec Swing i tak dalej. Czyli wszystkie atrakcje, które znajdują się w tak zwanej starej części parku.

Aqualantis
Aqualantis w czerwcu tuż po godzinie 10:00

11:00 – 13:00

Od 11 do 13 to okres największego oblężenia środkowej części parku, czyli wszystkie atrakcje od Bajkolandii do tunelu prowadzącego do Smoczego Grodu. Także bardzo duże kolejki zaczynają się tworzyć w Aqualantis i Smoczym Grodzie.

Smoczy Gród w Energylandii
Smoczy Gród w południe

13:00 – 15:00

Pora obiadowa. Są to godziny kiedy można zaobserwować zmniejszanie się kolejek, niewiele, ale jednak. Większość osób w tym czasie postanawia odpocząć, skryć się w cieniu, zjeść posiłek. Kolejki do gastronomii w tych godzinach też potrafią być olbrzymie. Zatem warto w tym czasie udać się na najlepsze atrakcje, a posiłek zjeść później.

15:00 – 18:00

Po południu największych tłumów spodziewać się można w Smoczym Grodzie i szczególnie w Aqualantis. Bajkolandia oraz okolice Energusia i Hyperiona powinny być nieco łatwiej dostępne, a czas oczekiwania do atrakcji mniejszy. Nie oznacza to jednak, że uda nam się wejść bez kolejki.

Restauracja Formuła w Energylandii
Restauracja Formuła w Energylandii

18:00 – 20:00

Ostatnie godziny otwarcia parku to czas, kiedy część gości powraca z Aqualantis, Smoczego Grodu i środkowej części parku, a następnie postanawia udać się ponownie na atrakcje znajdujące się na początku parku (czyli znów Bajkolandia, Energuś, Toffifee, Speed Water Coaster, Hyperion).

Zamknięcie

Tuż przed zamknięciem największych kolejek spodziewajcie się na Hyperionie i atrakcjach w pobliżu. W dalszych częściach parku będzie już znacznie mniej osób, a także spora część gości postanawia opuścić już teren parku i wracać do domu. To czas kiedy warto pozostać w Aqualantis oraz Smoczym Grodzie i bawić się tam do samego zamknięcia.

Wioska Wikingów w Energylandii
Wioska Wikingów w Energylandii

W jakie dni Energylandia jest otwarta?

Park Energylandia otwierany i zamykany jest w różnych dniach i miesiącach patrząc na poprzednie lata. W aktualnym sezonie 2023 roku Energylandia otwarta jest od 1 kwietnia do 21 stycznia 2023 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdy dzień od 1 kwietnia do 21 stycznia możemy pojechać do Energylandii. Na wiosnę park czynny jest tylko w piątki i weekendy.

Energylandię można odwiedzić codziennie od 1 maja do końca września. Po tym czasie park czynny jest tylko w wybrane dni. W październiku w czwartki, piątki, soboty i niedziele. W listopadzie 2022 roku Energylandia będzie otwarta tylko w dwóch dniach: 25 oraz 26 listopada.

Smoczy Gród
Smoczy Gród

W grudniu bawić się możemy w dniach 1-3 grudnia, 6-10 grudnia, 15-17 grudnia oraz 26-30 grudnia. Niespodzianką jest styczeń, kiedy to park czynny będzie w trzy pierwsze weekendy wraz z piątkami: 5-7 stycznia, 12-14 stycznia oraz 19-21 stycznia 2024 roku.

Aktualny kalendarz otwarcia parku rozrywki Energylandia można sprawdzić tutaj: https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/kalendarz/