W jakich miesiącach najlepiej pojechać do Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

maskotki energylandii

W jakich miesiącach najlepiej pojechać do Energylandii?

Pytanie: kiedy najlepiej pojechać do Energylandii zadaje sobie zapewne bardzo dużo osób i nie ma co się temu dziwić. Chyba dla nikogo nie jest przyjemne stać w kolejce długiej na kilkaset metrów przez 60 minut do jednej atrakcji i to z dwójką dzieci, w upale 30°C i mając z tyłu głowy, że wydało się kilkaset złotych, a skorzysta się przez cały dzień może z 8 atrakcji.

Ja to świetnie rozumiem. Pierwszy raz pojechałem do parku Energylandia w połowie sierpnia. Był to środek tygodnia, a prognozy pokazywały cały bezchmurny dzień i temperatury w okolicach 32°C. Byłem w parku na otwarciu o godzinie 10:00 i planowałem pozostać do około 18:00. W tym czasie zaliczyłem zaledwie 6 atrakcji i przerwę na posiłek. Pierwsze wspomnienia były mieszane: sama w sobie Energylandia zrobiła na mnie duże wrażenie, jednakże ogrom ludzi i kolejki na 60-90 minut praktycznie do każdej atrakcji odbierały chęć z odwiedzania parku w przyszłości.

Dopiero gdy udałem się do parku jesienią doceniłem Energylandię i zdołałem czerpać przyjemność z jej zwiedzania i korzystania z dziesiątek atrakcji jednego dnia. W takim razie spytacie: w jakie miesiące najlepiej udać się do Energylandii?

Smoczy Gród
Energylandia pod koniec maja

Złota zasada odwiedzania Energylandii

Wyznaję jedną główną zasadę — chcesz jechać do Energylandii raz w roku? Jedź w każdy dowolny dzień, byle nie w wakacje!

I to jest prawda. Największe oblężenie parku zaczyna się już w okolicach zakończenia roku szkolnego i trwa nawet do połowy września. Każdy ciepły i słoneczny dzień lipca i sierpnia to najgorsze z możliwych dni na pojechanie do parku rozrywki w Zatorze.

Restauracja Moya Formuła
Restauracja Moya Formuła

Energylandia wiosną?

Jeżeli do Energylandii wybieracie się raz w roku, to naprawdę zaplanujcie sobie ten wyjazd w maju lub na początku czerwca. Jeżeli ma być to maj, to dzień nie gra praktycznie większej różnicy. Zwykle w weekendy jest więcej osób, ale nie aż tyle więcej, aby stać w kolejkach. Od końca maja do początku czerwca do parku jeździ dużo wycieczek szkolnych z całej Polski. Odwiedzają oni park w tygodniu i mam wrażenie, że tworzą większe zamieszanie i tłum niż rodziny w weekendy. Zatem końcówka maja i początek czerwca to dobry okres na wycieczkę do parku Energylandia. W tym przypadku postawiłbym na niedzielę, ewentualnie sobotę.

Smoczy Gród w czerwcu w samo południe

A może jesienią?

Jeżeli planujesz odwiedzić Energylandię 2-4 razy w roku, to tutaj pokusiłbym się także o 1-2 przyjazdy w wyżej wymienionym okresie (maj, początek czerwca). Kolejne 2 przyjazdy odłożyłbym na końcówkę września lub początek października. I najlepiej w tygodniu.

W weekendy będzie znacznie więcej osób, a im bliżej halloween, tym większe tłumy.

Zimą w Energylandii też jest pięknie

Jest jeszcze jeden okres, kiedy warto wybrać się do Energylandii. Jest to zima i wczesna wiosna — grudzień, styczeń i kwiecień. Wiem, że może to dla Was brzmieć przerażająco, jak można bawić się z dziećmi w parku rozrywki, gdy dzień jest krótki, a na zewnątrz panuje mróz.

Paleniska w Energylandii podczas Winter Kingdom
Paleniska w Energylandii podczas Winter Kingdom

Można i to całkiem dobrze! Wystarczy zadbać o porządny ubiór i rozgrzewające napoje. W ten sposób można spędzić w parku spokojnie kilka godzin. Uwierzcie, że gdy w Energylandii nie stoi się w kolejkach do atrakcji, to już po 2-3 godzinach zalicza się wszystko to, na co się ma ochotę. I to nawet kilkukrotnie.

Smoczy Gród zimą
Smoczy Gród zimą

Ja z rodziną ubieramy ciepłe bluzy, kalesony, kurtki, obowiązkowo czapki, kominy i rękawiczki. Warto mieć także kominiarkę! Na większych atrakcjach jest zakaz przejazdu w czapce i szalikach. Wtedy zakładamy komin i kominiarkę, a nawet można ubrać gogle narciarskie i zabawa jest naprawdę świetna! 🙂

W jakich dniach najlepiej pojechać do Energylandii?

W innym wpisie poruszałem temat W jakich dniach najlepiej pojechać do Energylandii? gdzie wskazuję konkretne zalety jechanie do Energylandii w tygodniu i weekend.

Kiedy Energylandia jest otwarta?

Park Energylandia otwierany i zamykany jest w różnych dniach i miesiącach patrząc na poprzednie lata. W aktualnym sezonie 2023 roku Energylandia otwarta jest od 1 kwietnia do 21 stycznia 2023 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że nie w każdy dzień od 1 kwietnia do 21 stycznia możemy pojechać do Energylandii. Na wiosnę park czynny jest tylko w piątki i weekendy.

Energylandię można odwiedzić codziennie od 1 maja do końca września. Po tym czasie park czynny jest tylko w wybrane dni. W październiku w czwartki, piątki, soboty i niedziele. W listopadzie 2022 roku Energylandia będzie otwarta tylko w dwóch dniach: 25 oraz 26 listopada.

Smoczy Gród
Smoczy Gród

W grudniu bawić się możemy w dniach 1-3 grudnia, 6-10 grudnia, 15-17 grudnia oraz 26-30 grudnia. Niespodzianką jest styczeń, kiedy to park czynny będzie w trzy pierwsze weekendy wraz z piątkami: 5-7 stycznia, 12-14 stycznia oraz 19-21 stycznia 2024 roku.

Aktualny kalendarz otwarcia parku rozrywki Energylandia można sprawdzić tutaj: https://energylandia.pl/zaplanuj-pobyt/kalendarz/

Widok na Energylandię w czerwcu
Wonder Wheel, Zadra i Mayan