Czy osoby otyłe mogą korzystać z atrakcji w Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Zabezpieczenia na Hyperionie

Czy osoby otyłe, z nadwagą i o niestandardowej budowie ciała mogą korzystać z atrakcji w Energylandii? To pytanie mogą sobie zadawać wszyscy z Was, którzy są po prosty ciężcy od przeciętnego człowieka. Nadwaga nie będzie raczej większym problemem. Ale już duży wzrost w połączeniu z nadwagą może sprawiać trudności z dopięciem się na mniejszych atrakcjach (jak na przykład Mars, Draken).

Regulamin atrakcji Viking
Regulamin rollercoastera Viking

Osoby, które są otyłe mogą mieć większe problemy także na dużych atrakcjach w Energylandii. Przyjmuje się, że jeżeli w biodrach mamy do około 115 cm w obwodzie, to zabezpieczenia nas powinny bez większych trudności dopiąć. Powyżej tego obwodu mogą pojawić się już problemy na Hyperionie i Zadrze. Nadal jednak nie powinno być problemu na Formule, Mayanie, czy Abyssusie.

Podsumowując: czy w takim razie osoby otyłe mogą korzystać z atrakcji? Nie ma żadnego odgórnego limitu wagi. Trudnością może okazać się budowa ciała, a w szczególności szerokie biodra. Dlatego przyjmijmy, że jeżeli w biodrach mamy do 115 cm obwodu, to z każdej atrakcji będziemy mogli skorzystać.

Stacja załadunkowa na rollercoasterze Zadra
Stacja załadunkowa na rollercoasterze Zadra

Co jeśli osoby otyłe nie zmieszczą się w zabezpieczeniach w Energylandii?

Niestety byłem świadkiem dopinania pani i pana na Zadrze, gdzie oboje wydawało się, że mają dużo za dużo w obwodzie. O ile w przypadku pana udało się go dopiąć, o tyle w przypadku pani problem był większy. Dwóch pracowników z całej siły “kładło” się na zabezpieczeniach, aby je dopchać, a operator spoglądał na konsoli, czy zabezpieczenie zaskoczyło.

Mina pani, śmiechy ludzi oczekujących i spojrzenia reszty pracowników mówiły jasno: to nie jest atrakcja dla tej pani. Nie chcę wiedzieć, z jakimi myślami walczyła w tej chwili ta pani. Na pewno była to dla niej sytuacja zarówno krępująca jak i przykra. Próba zamknięcia pani na Zadrze skończyła się niepowodzeniem i pani została poproszona o opuszczenie stacji Zadry.

Zabezpieczenia na Hyperionie
Zabezpieczenia na Hyperionie

Przyznam się Wam, że sam mam około 117 cm obwodu w biodrach i nie mam żadnego problemu z korzystaniem z wszystkich atrakcji. Odnoszę nawet wrażenie, że na Zadrze i Hyperionie jest jeszcze spory zapas. Zresztą widywałem osoby sporo większe ode mnie i także były dopinane bez przeszkód.

Jakie są limity wieku i wzrostu w Energylandii?

Poza samą wagą koniecznie sprawdź, czy Ty lub Twoje dzieci kwalifikują się do korzystania z atrakcji. We dwóch poniższych wpisach sprawdzisz zarówno limity wieku, jak i wzrostu na poszczególne atrakcje:

Wszystkie regulaminy, limity wieku oraz wzrostu szczegółowo sprawdzisz na poszczególnych stronach atrakcji na witrynie parku: https://energylandia.pl/. Możesz na tej stronie także wpisać wiek i wzrost swojego dziecka, a strona wyświetli odpowiednie dla niego atrakcje.