Jak kupić bilety za bon turystyczny w Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Bon Turystyczny w Energylandii

Z dniem 31.03.2023 zakończyła się ważność polskiego bonu turystycznego. Od 01.04.2023 nie ma już możliwości zakupu biletów w ten sposób. Bilety zakupione za pomocą bonu do 31.03.2023 można wykorzystać w późniejszym czasie zgodnie z datą ważności na bilecie.

Bon turystyczny to elektroniczny dokument uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko. Jeżeli więc posiadasz co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia, przysługuje Ci na nie wspomniany bon. W przypadku dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje kwota 1000 zł. Co najważniejsze, bon turystyczny przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Bon turystyczny możesz wykorzystać do końca marca 2023 roku, zatem należy się spieszyć. W takim razie jak kupić bilety za bon turystyczny w Energylandii?

Bon Turystyczny w Energylandii

Zakup biletów w Energylandii za bon turystyczny

Aby skorzystać z bonu w Energylandii, należy wybrać konfigurację biletów i usługi turystycznej. Do wyboru mamy:

 • Bilet normalny jednodniowy – 179 zł.
 • Bilet ulgowy jednodniowy – 129 zł.
 • Bilet normalny dwudniowy – 319 zł.
 • Bilet ulgowy dwudniowy – 229 zł.

Usługi turystyczne:

 • (Obowiązkowy nocleg) Pole namiotowe – 50 zł/doba lub postój dla kamperów 99 zł/doba.
 • (Opcjonalnie) Kupon na posiłek – 50 zł.

Warunkiem skorzystania z bonu turystycznego w Energylandii jest zakup usługi noclegowej (pola namiotowego lub postoju dla kampera), ale pamiętaj, że nie musisz wcale z niego korzystać. To tylko koszt 20 zł. Z kolei kupony na posiłek uprawniają do zakupu jedzenia w dowolnych punktach gastronomicznych na terenie Energylandii. Do kuponu można ponadto dopłacać, ale niestety nie można na kupon zakupić napojów i zestawów obiadowych z napojami.

Pole namiotowe w Energylandii
Pole namiotowe widoczne u góry zdjęcia tuż przy basenie

Ważne jest również, aby jednym z zakupionych biletów był bilet dla dziecka, którego dotyczy bon. Tak naprawdę we wniosku wystarczy wpisać dane uprawnionego dziecka, a wchodząc na teren Energylandii nikt nie sprawdzi nam, czy na ten dany bilet wchodzi nasze dziecko, czy kogoś innego.

Jak kupić bilety w Energylandii przy pomocy bonu turystycznego?

 1. W pierwszej kolejności pobierz umowę. Wypełnij ją niezbędnymi danymi: numer bonu turystycznego, datę realizacji, dane personalne rodzica oraz listę osób wraz z numerami PESEL, dla których kupujesz bilet za bon. Wśród tych osób muszą być dane dziecka, na które przysługuje bon turystyczny.
 2. U dołu umowy podaj datę realizacji oraz liczbę kuponów na posiłki, które chcesz dodatkowo kupić za bon. Nie zapomnij o podpisach na drugiej i trzeciej stronie wniosku.
 3. Z tak wypełnionym wnioskiem udaj się do kasy w Energylandii oznaczonej napisem “Bon turystyczny”. Pracownik kasy sprawdzi poprawność wniosku i poda kwotę do zapłaty. Możesz do bonu turystycznego dopłacić gotówką lub kartą, jeżeli zakupujesz bilety i kupony, których wartość przewyższa wartość Twojego bonu turystycznego.
 4. Gdy pracownik wprowadzi do systemu numer Twojego bonu turystycznego, wiadomością SMS otrzymasz kod autoryzacyjny, który musisz podać pracownikowi. Dopiero po jego poprawnej weryfikacji, dojdzie do płatności za pomocą bonu turystycznego.
 5. Otrzymasz bilety, z którymi możesz już udać się na teren Energylandii.
kasy biletowe w energylandii

Jak kupić bilety do Energylandii przez Internet za pomocą bonu turystycznego?

Pamiętaj, że do biletów kupowanych przez Internet nie można dopłacać, w przeciwieństwie do tych kupowanych w kasach.

 1. Udaj się na stronę bon.energylandia.pl.
 2. Wybierz co najmniej jeden bilet dla dziecka (niekoniecznie ulgowy, jeżeli dziecko ma ponad 140 cm wzrostu), a także dobierz bilety dla pozostałych osób.
 3. Przewiń stronę na dół i wybierz obowiązkowy nocleg. Do wyboru masz pole namiotowe (50 zł) lub postój dla kamperów (99 zł).
 4. Opcjonalnie możesz dodać także jeden lub więcej kuponów na posiłki.
 5. U góry kliknij przycisk Złóż zamówienie.
 6. Wprowadzać swoje dane osobowe: adres e-mail, imię, nazwisko, obowiązkowo numer telefonu, PESEL rodzica i dziecka, numer bonu turystycznego, dane dziecka i adres zamieszkania.
 7. Po prawej stronie zaakceptuj regulamin parku Energylandia oraz realizacji zamówienia i kliknij u dołu Złóż zamówienie.
 8. W przeciągu 24 godzin zadzwoni do Ciebie konsultant Energylandii. Zweryfikuje on poprawność Twojego zamówienia.
 9. Jeżeli wszystko będzie w porządku, otrzymasz SMS z kodem autoryzacyjnym. Podaj go konsultantowi.
 10. Po zaakceptowaniu płatności bilety otrzymasz w wiadomości e-mail.

Ile potrzeba pieniędzy do Energylandii?

Wycieczka do Energylandii to nie tylko zakup biletów, noclegu czy posiłków. Do tego dochodzą inne koszta, o których często zapominamy. Trzeba zapłacić za parking, paliwo lub dojazd, szafki depozytowe, napoje i przekąski, zdjęcia z atrakcji czy suszarki. O tych wszystkich kosztach dowiesz się więcej z poniższych wpisów: