Jak działa bilet całoroczny do Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Bilety całoroczne do Energylandii

Bilet całoroczny do Energylandii to idealne cenowo rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy planują odwiedzić park w Zatorze minimum 4 razy w roku. W ofercie znajdują się aktualnie dwa bilety całoroczne w następującej cenie:

  • Bilet całoroczny ulgowy (do 140 cm wzrostu) – 499 zł.
  • Bilet całoroczny normalny (od 140 cm wzrostu) – 699 zł.

Cena wydawać by się mogła, że jest mocno zaporowa. Ale tak naprawdę to najlepsza opcja dla osób, które planują w ciągu jednego roku minimum 4-krotnie przyjechać do Energylandii. Zakup czterech biletów jednodniowych przewyższa już cenę biletu całorocznego.

Bilety całoroczne do Energylandii
Bilety całoroczne do Energylandii

Będąc posiadaczem biletu całorocznego możemy być w Energylandii w każdy dzień otwarcia parku, czyli dziesiątki razy. Nie mamy presji, że musimy jednorazowo zaliczyć jak najwięcej atrakcji. Dzięki temu nie będzie nam szkoda wydanych pieniędzy, gdy zacznie padać.

Innymi słowy: jeżeli zakupimy bilet 10 sierpnia 2022 roku, to Energylandię będziemy mogli odwiedzać codziennie (w dniach jej otwarcia), aż do 10 sierpnia 2023 roku! Jeżeli bilet zakupimy 20 września, to bilet zachowuje ważność przez 365 dni do 20 września następnego roku. Inaczej wygląda to w Legendii, gdzie owszem, bilety całoroczne są dużo tańsze, niemniej jednak mamy limit 1 wejścia na dzień, a także bilet obowiązuje tylko do końca aktualnego sezonu. Jeśli więc w Legendii kupimy bilet 10 sierpnia, to bawimy się tylko na tym bilecie do końca aktualnego sezonu, czyli mniej więcej do września tego samego roku.

Jak kupić bilet całoroczny do Energylandii?

Bilet całoroczny najlepiej kupić w kasie parku, ponieważ pracownik będzie wykonywać nam zdjęcie, które później zostanie nadrukowane na bilecie. Kupując bilet przez Internet musimy później udać się do kasy celem dalszego zrealizowania biletu.

Po zakupie pracownik poprosi nas o przejście obok wejścia do biura Energylandii (po lewej stronie przed dziedzińcem z kasami). W tym miejscu zostanie nam wykonane zdjęcie. Z kolei w kasie otrzymamy jednodniowy bilet na aktualny dzień zabawy. Wychodząc z parku albo po prostu następnego dnia, którego przyjedziemy do Energylandii, musimy udać się do wspomnianego biura. Po podaniu naszych danych otrzymamy bilet całoroczny.

Pamiętaj, że biletu całorocznego nie można odsprzedać, ani nie może skorzystać z niego inna osoba, niż ta widoczna na zdjęciu!

Główny dziedziniec z kasami do Energylandii
Główny dziedziniec z kasami do Energylandii

Od tej chwili za każdym razem przy bramkach wejściowych musimy okazać pracownikowi nasz bilet, aby zweryfikował czy bilet faktycznie należy do nas. Następnie wystarczy przyłożyć bilet do czytnika zbliżeniowego celem wejścia na teren parku. I tyle. Proste i opłacalne rozwiązanie.

Bramki wejściowe do Energylandii
Bramki wejściowe do Energylandii