Ile kosztuje wycieczka szkolna do Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Bez wątpienia Energylandia jest świetnym miejscem na wycieczkę szkolną. Zresztą bywając w parku bardzo często napotykam wycieczki szkolne, zarówno z mniejszymi dziećmi, jak i nastolatkami. Wycieczka szkolna do Energylandii jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w gronie rówieśników i wybawienie się na najwyższym poziomie. Dla dzieciaków szczególnie tych, które jeszcze nie były w dużym parku rozrywki, taki wypad będzie niezapomnianym przeżyciem. W tym wpisie przedstawiam zasady obowiązujące przy zakupie biletów grupowych dla szkół, a także odpowiadam ile kosztuje wycieczka szkolna do Energylandii.

Ile kosztuje wycieczka szkolna do Energylandii?
Ile kosztuje wycieczka szkolna do Energylandii?

W jakim wieku dzieci zabrać na wycieczkę do Energylandii?

Szykując swoją klasę na wycieczkę szkolną do Energylandii trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim musimy zapewnić dzieciakom odpowiednią opiekę. Najlepiej 1 opiekun na 10 dzieci. Opiekunowie muszą nastawić się na sporo chodzenia, nawet wiele kilometrów w ciągu kilku godzin. Druga kwestia to limity wzrostu i wieku. O nich przeczytasz więcej tutaj: Od jakiego wzrostu są atrakcje w Energylandii?

Spora część atrakcji dostępna jest dla dzieci bez opiekuna dopiero od 120 cm lub 140 cm wzrostu. Zatem przedszkolaki i dzieci pierwszych klas nie wejdą samodzielnie na sporą część rollercoasterów i karuzel. Każde dziecko musi de facto zasiąść w kolejce z opiekunem. Oczywiście można dobrać tak atrakcje, aby dzieci mogły na nie udać się samodzielnie, jednak tych nie ma za wiele i należą one do tych najsłabszych i najspokojniejszych.

Regulamin Zadry
Regulamin Zadry

W przeciwnym razie, jeżeli wybieramy się z grupą dzieci poniżej 120 cm wzrostu dobrze byłoby wybrać się w mniejszej grupie lub z większą liczbą opiekunów. Ponadto w klasie należy dzieciom wytłumaczyć i nastawić ich na ograniczenia, a także zachowanie bezpieczeństwa w parku w Zatorze.

Idealnie jest wybrać się na wycieczkę szkolną z grupą dzieci, które mają już 140 cm wzrostu. W takiej sytuacji nasze pociechy będą mogły skorzystać z wszystkich atrakcji parku w pełni samodzielnie. Warto także popytać rodziców w klasie, czy ktoś z nich ma bilet całoroczny i chciałby pełnić funkcję opiekuna/przewodnika w parku w Energylandii.

kasy biletowe w energylandii
Kasy biletowe na głównym dziedzińcu w Energylandii

Cennik biletów do Energylandii dla wycieczek szkolnych

Rodzaj biletu01.04 – 23.0624.06 – 03.0904.09 – 29.10
Przedszkolaki69 zł79 zł69 zł
Uczniowie klas od 1 do 689 zł99 zł89 zł
Uczniowie klas od 7 do 899 zł109 zł99 zł
Uczniowie szkół średnich129 zł139 zł129 zł
Studenci129 zł139 zł129 zł
Każdy opiekun na 10 osób1 zł1 zł1 zł
Kierowca autokaruGRATISGRATISGRATIS

Wymagania dla biletów grupowych dla szkół

Powyższe ceny dla wycieczek szkolnych są zdecydowanie niższe niż ceny z cennika regularnego. Zatem jest to zdecydowanie tańsza wyprawa, niż gdyby do Energylandii wybierała się rodzina ze swoimi dziećmi. Jednakże, aby móc skorzystać z powyższego cennika, jako szkoła spełnić musimy następujące warunki:

  • Grupa liczyć musimy minimum 15 dzieci.
  • Musisz posiadać 1 opiekuna na 10 uczniów (za 1 zł). Bilet dla dodatkowych opiekunów kosztuje 150 zł.
  • Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja na stronie https://energylandia.pl/cennik/szkoly/formularz-rezerwacyjny/
  • Wymagane jest okazanie legitymacji szkolnej.
  • Koniecznie posiadać musimy kartę wycieczki podbitą przez dyrektora szkoły.
  • Oferta dla wycieczek szkolnych obowiązuje wyłącznie od poniedziałku do piątku!
Wycieczki szkolne przed Energylandią
Wycieczki szkolne przed Energylandią

Co otrzymujemy w Energylandii w ramach wycieczki szkolnej?

W ramach biletów grupowych dla szkoły zyskujemy dostęp do całego parku Energylandia. Możemy korzystać ze wszystkich atrakcji bez dodatkowych opłat (rollercoasterów, karuzel, atrakcji) oraz brać udział w pokazach, widowiskach edukacyjnych, seansach w kinie 7D i planetarium. Dodatkowo płatne są wszystkie gry w salonach gier, fotobudki, zdjęcia z atrakcji, pamiątki w sklepach, czy też gastronomia.

Kino 7D w Energylandii
Kino 7D w Energylandii

Jednakże grupa szkolna otrzyma od Energylandii mały poczęstunek — frytki, lemoniadę oraz napój dla każdego dziecka. Opiekunowie i kierowca mogą liczyć na darmową kawę lub herbatę. Jeżeli wybieramy się na wycieczkę bez własnego prowiantu, to jako grupa szkolna możemy skorzystać z oferty obiadowej w niższych cenach. Do wyboru mamy danie główne + napój za 32 zł za każdą osobę lub danie główne + zupa + napój za 37 zł.

Jak kupić bilety dla wycieczki szkolnej do Energylandii?

W pierwszej kolejności wejdź na stronę https://energylandia.pl/cennik/szkoly/formularz-rezerwacyjny/ i podaj następujące dane: nazwę szkoły, dane teleadresowe, dane opiekuna grupy, określ grupę wiekową i liczbę uczniów, podaj liczbę opiekunów oraz wybierz wariant obiadu.

Przed przyjazdem do Energylandii koniecznie zgłoś przyjazd, wykonując telefon na numer +48 (33) 486 15 00 lub pisząc na adres e-mail grupy@energylandia.pl.

Zabierz ze sobą kartę wycieczki podbitą przez dyrektora szkoły oraz upewnij się, że wszystkie dzieciaki posiadają legitymacje szkolne.

Po przyjeździe na parking udajcie się do okienka obsługi grup, gdzie wydane zostaną Wam bilety do parku. Okienko znajduje się tuż przed wejściem na teren park po prawej stronie głównej bramy.

Punkt obsługi dla grup
Punkt obsługi dla grup

Jeżeli jesteś zainteresowany moim wsparciem podczas wycieczki szkolnej — wsparciem w doborze atrakcji dla dzieci, ułożeniem harmonogramu zwiedzania parku, czy nawet moją obecnością w parku jako przewodnika, skontaktuj się ze mną: Kontakt.