Autobus do Energylandii

Autor: Mateusz Miciński |

Do największego polskiego parku rozrywki w Zatorze dojechać można wieloma środkami lokomocji: samochodem, pociągiem, czy też autobusem. Energylandia od początku sezonu uruchamia własne połączenie autobusowe pomiędzy Katowicami i Krakowem. Z kolei w wysokim sezonie liczyć można także na połączenia z innymi największymi polskimi miastami. Jak zatem kursuje autobus do Energylandii i ile kosztuje dojazd?

Autobus do parku Energylandia

Jak dojechać autobusem do Energylandii?

Energylandia posiada w swojej ofercie dojazd do i powrót z parku swoimi autokarami. Najwięcej kursów obsługiwanych jest na trasach z Katowic i Krakowa. Praktycznie przez cały czas kiedy otwarta jest Energylandia możemy skorzystać z autokarów z Katowic i Krakowa w cenie 45 zł za osobę w dwie strony. To naprawdę dobre i tanie rozwiązanie. Pamiętać jednak musisz, że tak naprawdę jest jeden kurs na otwarcie i jeden kurs po zamknięciu parku. Jeśli się spóźnisz na powrotny autobus, to już kolejnego może nie być.

MiastoOdjazd — przyjazdPowrót — dojazdCena
Katowice
ul. Sądowa 5
Stanowisko nr 13
8:25 – 9:3518:15 – 19:2545 zł w obie strony
Kraków
ul. Bosacka 18
Stanowisko G6
8:30 – 9:4518:30 – 19:4545 zł w obie strony
Oświęcim
ul. Konarskiego 1
Przystanek obok sklepu Lidl
9:05 – 9:3518:15 – 18:4525 zł w obie strony

Jak kursuje autobus do Energylandii z innych miast?

W wysokim sezonie Energylandia uruchamia także połączenia z kilkoma innymi miastami. Między innymi są to (podane poniżej ceny obowiązywały w 2022 roku):

  • Warszawa (bez przystanków) – 109 zł w obie strony.
  • Wrocław (z przystankami: Oława, Brzeg, Opole, Strzelce Opolskie) – 99 zł w obie strony / Opole – 89 zł w obie strony.
  • Jarosławiec (z przystankami: Darłowo, Mielno, Koszalin, Poznań) – 259 zł w obie strony / Poznań – 199 zł w obie strony.
  • Szubin (z przystankami: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Łódź, Częstochowa) – 140 zł w obie strony / Łódź – 100 zł w obie strony / Częstochowa – 80 zł w obie strony.

Warto także wiedzieć, że bilety na autobusy ważne są jedynie w terminie i na trasie, na jaki zostanie przez nas zakupiony. W ofercie Energylandia nie posiada biletów rodzinnych ani zniżkowych. Biletów nie można zwrócić i sprzedawane są wyłącznie w obie strony. Na trasach pomiędzy Krakowem, Katowicami i Oświęcimiem autobus nie zatrzymuje się na żadnych pośrednich przystankach.

Rozkład jazdy autobusów do Energylandii: https://energylandia.pl/dojazd/autobus/

Bilety można zakupić na oficjalne stronie: https://energylandia.pl/travel/