Czy warto jechać do Energylandii zimą?

Autor: Mateusz Miciński |

Energylandia, jak każdy inny park rozrywki, swoje największe oblężenie przeżywa w okresie wakacyjnym. Niewielu wie, że w grudniu i styczniu park rozrywki w Zatorze także jest czynny i można przejechać się bez problemu na Hyperionie, czy Zadrze. Dla zmarzluchów dostępny jest Wonder Wheel, lodowisko, spotkanie z Mikołajem, świąteczne potrawy i pyszne grzane winko. Czy w takim razie warto jechać do Energylandii zimą?

Wejście do Energylandii zimą
Wejście do Energylandii zimą

Zimą w Energylandii jest magicznie

Największy w Polsce ogród świateł, paleniska i koksowniki, elfy, Mikołaj, lodowisko z darmową wypożyczalnią łyżew, setki choinek i dekoracji świątecznych, warsztaty malowania bombek, grzane winko i pyszne pierogi, czy barszczyk. A później przejazd Zadrą i Hyperionem. Tak właśnie jest zimą podczas Winter Kingdom w Energylandii. Można także liczyć na promocyjne bilety, dlatego warto śledzić portale społecznościowe parku.

Spotkanie z Mikołajem w Energylandii
Spotkanie z Mikołajem w Energylandii

Czy zimą można dobrze się bawić w Energylandii?

Można i to całkiem dobrze! Wystarczy zadbać o porządny ubiór i rozgrzewające napoje. W ten sposób można spędzić w parku spokojnie kilka godzin. Uwierzcie, że gdy w Energylandii nie stoi się w kolejkach do atrakcji, to już po 2-3 godzinach zalicza się wszystko to, na co się ma ochotę. I to nawet kilkukrotnie.

Snowtubing dla najmłodszych
Snowtubing dla najmłodszych

Ja z rodziną ubieramy ciepłe bluzy, kalesony, kurtki, obowiązkowo czapki, kominy i rękawiczki. Warto mieć także kominiarkę! Na większych atrakcjach jest zakaz przejazdu w czapce i szalikach. Wtedy zakładamy komin i kominiarkę, a nawet można ubrać gogle narciarskie i zabawa jest naprawdę świetna!

Dekoracje świetlne w Energylandii podczas Winter Kingdom
Dekoracje świetlne w Energylandii podczas Winter Kingdom

Warto pamiętać, że przy mrozie część atrakcji może nie działać, a cały Water Park i atrakcje wodne są nieczynne. Ponadto w 2022 roku strefa Aqualantis będzie nieczynna (zatem przejazd Abyssusem będzie niedostępny). Koniecznie sprawdź także oficjalny kalendarz i godziny otwarcia Energylandii zimą.

Lodowisko w Energylandii

W jakie dni zimą czynna jest Energylandia?

Winter Kingdom 2023/2024 rozpocznie się w ostatni weekend listopada: 25 i 26 listopada. Park czynny będzie od 11:00 do 19:00. W grudniu bawić się możemy w dniach 1-3 grudnia, 6-10 grudnia, 15-17 grudnia oraz 26-30 grudnia.

Pyszne grzane winko zimą w Energylandii
Pyszne grzane winko zimą w Energylandii

Niespodzianką jest styczeń, kiedy to park czynny będzie w trzy pierwsze weekendy wraz z piątkami: 5-7 stycznia, 12-14 stycznia oraz 19-21 stycznia 2024 roku. Po tym dniu park pozostanie zamknięty do kolejnego sezonu.

Palenisko zimą w Energylandii
Palenisko zimą w Energylandii

Sprawdź także, w jakie inne miesiące warto udać się do Energylandii.

Snowtubing dla dorosłych
Snowtubing dla większych dzieci i dorosłych