Pociąg do Energylandii

Autor: Mateusz Miciński |

Do największego polskiego parku rozrywki w Zatorze dojechać można wieloma środkami lokomocji: samochodem, pociągiem, czy też autobusem. superREGIO posiada bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem Głównym a Zatorem. Z kolei w wysokim sezonie liczyć można także na połączenia z innymi największymi polskimi miastami. Jak zatem kursuje pociąg do Energylandii i ile kosztuje dojazd?

Stacja kolejowa Zator Park Rozrywki
Stacja kolejowa Zator Park Rozrywki

Jak dojechać pociągiem do Energylandii?

MiastoOdjazd — przyjazdKursuje odCena orientacyjna
Kraków Główny — Zator7:15 – 8:2601.04.202312 zł
Zator — Kraków Główny17:59 – 19:1101.04.202312 zł
Katowice — Zator7:52 – 9:2305.05.2023Cena jeszcze nieznana
Zator — Katowice18:39 – 20:0705.05.2023Cena jeszcze nieznana

Poniżej przedstawiamy zdjęcie dokładnego rozkładu jazdy, który widnieje na stacji kolejowej Zator Park Rozrywki:

Rozkład jazdy pociągów na stacji Zator Park Rozrywki
Rozkład jazdy pociągów na stacji Zator Park Rozrywki

Występują jednak pojedyncze wyjątki i warto sprawdzić dokładny rozkład jazdy na stronie: https://energylandia.pl/dojazd/pociag/

Dokładny rozkład jazdy pociągów i cennik biletów warto sprawdzić odpowiednio wcześniej, tym bardziej że w sezonie wolne miejsca na pociąg rozchodzą się szybko.

Gdzie znajduje się stacja kolejowa Zator Park Rozrywki?

Nowopowstały przystanek Zator Park Rozrywki znajduje się na północ od Energylandii, dokładnie 1100 metrów od jej wejścia. Na piesze dojście trzeba przeznaczyć około 13-16 minut. Niestety spacer do stacji prowadzi po poboczu drogi krajowej numer 44. Ponadto w okolicy skrzyżowania drogi DK44 z ulicą Graniczną brakuje przejścia dla pieszych, a jest to intensywnie uczęszczana droga. Zalecam zachować szczególną uwagę pokonując ulice i przechodząc poboczem. Szczególnie w towarzystwie dzieci.

Stacja Zator Park Rozrywki na tle Energylandii
Stacja Zator Park Rozrywki na tle Energylandii

Przy stacji kolejowego Zator Park Rozrywki trwają prace przy budowie prawdopodobnie parkingu i/lub peronów do obsługi ciuchci Energylandii. Całkiem możliwe, że ciuchcia będzie bezpłatnie dowozić i odwozić gości parku. Wtedy pokonanie tego odcinka będzie szybsze i znacznie bezpieczniejsze. Jeżeli potwierdzą się moje przypuszczenia, na pewno dam o tym znać.

Perony stacji Zator Park Rozrywki
Perony stacji Zator Park Rozrywki