Czy warto jechać na Magic Night w Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Wonder Wheel podczas Magic Night

W 2023 roku odbędzie się 6 edycji nocnej zabawy Magic Night w Energylandii. W tych dniach park w Zatorze otwarty będzie od 10:00 do 23:00. Można także liczyć na przedłużenie do 23:30 lub północy, jeżeli w któryś dzień frekwencja mocno dopisze. Magic Night w Energylandii odbędą się w soboty w następujących dniach:

  • 15 lipca,
  • 22 lipca,
  • 29 lipca,
  • 5 sierpnia,
  • 12 sierpnia,
  • 19 sierpnia.
Aztec Swing Magic Night
Aztec Swing podczas Magic Night

Jakie atrakcje i niespodzianki czekają na nas podczas Magic Night, jak dużo osób można się spodziewać i czy w ogóle warto wybrać się na Magic Night w Energylandii? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w dalszej części tego wpisu.

Atrakcje podczas Magic Night w Energylandii

Podczas nocnej zabawy w Energylandii działają wszystkie atrakcje. Nie lada gratką jest przejazd Hyperionem, Zadrą czy Abyssusem w niemal całkowitej ciemności. Oczywiście realnej nocy w lipcu mamy zaledwie około 2 godziny, a w drugiej połowie sierpnia blisko 3 godziny (krótsze dni). Zatem należy się spieszyć, jeśli chcemy w ciemności zaliczyć najciekawsze atrakcje.

Abyssus nocą
Abyssus nocą

Ponadto podczas Magic Night odbywają się nocne edycje wielu pokazów artystycznych, w tym Fire Show, czy kaskaderski pokaz Extreme Show. Z kolei w strefie wodnej Big Milk Water Park odbywa się Beach Party z dyskoteką prowadzoną przez DJ-ów znanych z klubów Energy2000.

Beach Party w Water Parku
Beach Party w Water Parku

[Aktualizacja]
W 2023 roku zrezygnowano z pokazu sztucznych ogni. Szkoda 🙁

Około 21:50 ma miejsce pokaz sztucznych ogni, które dostrzeżemy i usłyszymy niemal z całego parku. Pokaz fajerwerków trwa około 5-6 minut i pięknie rozświetla teren parku. Nie lada gratką jest podziwianie sztucznych ogni na jednej z atrakcji. Mnie ostatnio udało się zaliczyć przejazd Abyssusem skąpanym w głośnych i kolorowych wystrzałach.

Pokaz sztucznych ogni w Energylandii
Pokaz sztucznych ogni w Energylandii w 2022 roku

O 22:45 rozpoczyna się nocna parada, wzbogacona o światła LED i ogniste efekty. Muszę przyznać, że nocna parada robi wrażenie i warto pozostać do końca, aby ją zobaczyć. Mnie udało się także obserwować paradę ze szczytu Wonder Wheel. Muszę przyznać, że widok był zjawiskowy.

Wonder Wheel nocą
Wonder Wheel nocą

Jak dużo osób jest podczas Magic Night w Energylandii?

Dużo. Im lepsza pogoda, tym większe tłumy. Wiele osób specjalnie przyjeżdża z drugiego końca Polski właśnie w dzień Magic Night, aby móc bawić się przez 13 godzin. Zatem jeżeli wybierasz się na nocną zabawę, licz się z kolejkami do atrakcji. Kilka edycji Magic Night w 2022 roku zakłóciła pogoda. Podczas pierwszego Magic Night przelotnie padało, co skutecznie przegoniło spore grono gości. Podczas drugiej edycji Magic Night przeszła intensywna burza z gradem wielkości piłek golfowych, uszkadzając karoserię wielu samochodów na parkingu. Nie lepiej było także w inne “nocki” w Energylandii w 2022 roku.

Tłum ludzi w Magic Night w Energylandii
Tłum ludzi podczas Magic Night w Energylandii

Ile kosztuje Magic Night w Energylandii?

Nie ma osobnego biletu ani dopłaty do nocnej zabawy. Z Energylandii podczas Magic Night korzystamy dokładnie tak samo, jak w każdy inny dzień. Kupujemy bilet i wchodzimy, o której chcemy i pozostajemy nawet do godziny 23.

Zachód słońca w Energylandii
Zachód słońca w Energylandii

Czy warto jechać na Magic Night w Energylandii?

Zdecydowanie tak, jeżeli lubimy nocną zabawę, niestraszne nam stanie w kolejkach i nie jesteśmy osobami, lubiącymi wcześnie chodzić spać. Nastawmy się koniecznie na długie kolejki i korki do wyjazdu z parkingu po zakończeniu zabawy.

Klimatycznie oświetlone zakątki Smoczego Grodu
Klimatycznie oświetlone zakątki Smoczego Grodu

Oczywiście na Magic Night możemy udać się z dziećmi, ale pod warunkiem, że dadzą radę do tak późna się bawić. Młodsze dzieci uprzedźmy o pokazie fajerwerków, bo faktycznie huk podczas wystrzałów potrafi przeszywać całe ciało.

Piękne podświetlenie Zadry
Piękne podświetlenie Zadry