Ile potrzeba pieniędzy do Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

Widok na Wonder Wheel

Wyjazd do Energylandii to przedsięwzięcie wymagające odpowiedniego zaplanowania. Zarówno logistycznego, czasowego, jak i finansowego. Informacje o tym jak i czym dojechać do Energylandii znajdziesz w osobnym wpisie. W tym z kolei postaram się odpowiedzieć na pytanie ile potrzeba pieniędzy do Energylandii. Na czym można zaoszczędzić, ile trzeba przeznaczyć na jedzenie i co jest dodatkowo płatne.

Wonder Wheel ile pieniędzy do Energylandii
Widok na Wonder Wheel

Wycieczka do Energylandii dla 1 osoby

Wybierając się w pojedynkę, koszty będą stosunkowo nieduże. Zakładając 1 bilet normalny, koszt parkingu, opaski na szafkę, a także jedno zdjęcie z atrakcji, dwa napoje i jeden posiłek, można zamknąć się w kwocie 300 zł. Oczywiście specjalnie nie liczę kosztów dojazdu, bo te uzależnione są od wielu czynników. To ile pieniędzy potrzeba do Energylandii w dużej mierze zależy od tego skąd i czym jedziesz, a jeżeli samochodem, to dodatkowo od spalania.

kasy biletowe w energylandii ile pieniędzy
Kasy biletowe w Energylandii

Koszty znacznie urosną przy wypadzie na 2 dni. Po pierwsze dochodzi droższy koszt biletu i kilka posiłków, a po drugie nocleg. Zakładając 1 bilet normalny na 2 dni, parking, opaskę, 2 zdjęcia z atrakcji, cztery napoje, dwa ciepłe posiłki w Energylandii plus zakup jedzenia w pobliskim dyskoncie, a do tego nocleg na polu namiotowym, to zamkniesz się w kwocie 600 zł. Jeżeli jednak zdecydujesz się na nocleg w jednym z pobliskich domków, to niestety koszt może poszybować nawet w okolice 1000 zł za całość plus koszty dojazdu.

Cennik zdjęć z atrakcji w Energylandii

Można jednak pokusić się o wersję ekonomiczną i zabrać ze sobą na teren parku zarówno jedzenie, jak i picie. Warto także zrezygnować z zakupu zdjęcia z atrakcji. Z kolei przy wypadzie na dwa dni zaparkować poza płatnym parkingiem, z dala od Energylandii, a także przespać się w namiocie. W takiej sytuacji za jednodniowy wypad wydasz około 220 zł + koszty jedzenia i picia w sklepie. Przy dwóch dniach 370 zł + koszty jedzenia i picia w sklepie.

parking główny w energylandii z drona
Płatny parking przy Energylandii

Wycieczka do Energylandii dla 2 dorosłych osób

Wybierając się we dwójkę do Energylandii koszt wzrośnie w przypadku biletów i jedzenia. Parking, paliwo i szafki pozostaną na tym samym poziomie. Trzeba zatem liczyć się z kwotą rzędu 500 – 550 zł. Przy wypadzie dwudniowym kwota wzrośnie aż do 900 – 1000 zł bez noclegu i kosztów dojazdu.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby picie i jedzenie zabrać ze sobą. Można także podczas zabawy w parku wyjść do pobliskiej restauracji, lub McDonald’s. Do tego rezygnując ze zdjęć z atrakcji jesteś w stanie zredukować koszt o dobre 100 – 150 zł przy jednym dniu. A nawet do 300 zł przy dwóch dniach.

Jedno z wielu miejsc, w którym można zjeść własne jedzenie

Wyjazd do Energylandii dla rodziny 4-osobowej: 2 dorosłych i 2 dzieci do 140 cm wzrostu

Najdrożej wyjdzie oczywiście wyjazd całą rodziną. Poza większymi kosztami biletów, jedzenia i picia, dzieci niejednokrotnie nie mogą oprzeć się lodom, słodyczom i płatnym zabawom, w których wygrać można pluszaki.

  • Bilety na 1 dzień: 616 zł.
  • Parking i opaska na szafki: 34 zł.
  • Osiem napojów: około 80 zł.
  • Obiad dla czterech osób: 160 zł.
  • Lody dla czterech osób: 40 zł.
  • Zdjęcia z dwóch atrakcji: 40 zł.
  • 5 rzutów w grach z nagrodami: 55 zł.
  • ŁĄCZNIE: 1025 zł.

Powyższe wyliczenie nie zawiera kosztów dojazdu i ewentualnego noclegu, jeżeli jedziecie z daleka. Na pewno dojdą jeszcze jakieś przekąski i słodycze, czy też skorzystanie 1-2 razy z Turbo Suszarek. Łączna kwota z dojazdem z drugiego końca Polski + najtańszy nocleg może przekroczyć 2500 zł.

Turbo suszarka w Energylandii
Turbo Suszarki

Przy wypadzie na dwa dni musimy dorzucić jeszcze zapewne około 1000 zł, czyli potrzebujemy na 2 dni zabawy w Energylandii dla 4-osobowej rodziny około 3500 zł.

Jak oszczędzać w Energylandii i wydać mniej?

To ile potrzeba pieniędzy do Energylandii w dużej mierze zależy od nas. Oszczędna opcja jest szczególnie dobra dla osób, które chcą odwiedzić park rozrywki w Zatorze minimum 4 razy w roku. W takiej sytuacji bez zastanowienia powinniśmy zakupić bilety całoroczne, które zwracają się już przy czwartym wejściu do parku.

Bilety całoroczne do Energylandii
Bilety całoroczne do Energylandii

Po drugie rezygnujemy ze stołowania się na terenie parku. Kupujemy wodę w sklepie, szykujemy sobie w domu kanapki/tosty, zabieramy przekąski i owoce. Wszystko w plecaku możemy wnieść na teren Energylandii. Dodatkowo rezygnujemy z zakupu zdjęć z atrakcji i płatnych gier z nagrodami. W takiej sytuacji nie licząc kosztu biletów całorocznych i dojazdu, jesteśmy w stanie bawić się w parku w kilka osób za dosłownie 34 zł + koszt dojazdu i jedzenia w sklepie. 32 zł płacimy za parking (20 zł) i opaskę na szafki (14 zł).

Ceny w Energylandii