Jakie atrakcje w Energylandii dla kobiety w ciąży?

Autor: Mateusz Miciński |

Kobieta w ciąży w cenie 129 zł może nabyć bilet uprawniający na jednodniową zabawę w Energylandii. Należy pamiętać, aby przy zakupie okazać oryginał karty ciąży. Kserokopie i zdjęcia dokumentu nie są honorowane. Jednakże, czy opłaca się wybrać do Energylandii będąc w ciąży? Jakie atrakcje w Energylandii dla kobiety w ciąży będą odpowiednie?

Energylandia zabrania korzystania z atrakcji przez kobiety w ciąży

Niestety, na stronie parku Energylandia widnieje konkretna informacja, mówiąca, że kobiety w ciąży nie mogą korzystać z atrakcji parku:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, korzystanie z atrakcji przez kobiety w ciąży jest zabronione. Przyszłym mamom polecamy przede wszystkim baseny w strefie Big Milk Water Park oraz organizowane na terenie Parku widowiska i pokazy.  W naszej ofercie cenowej, uwzględniony został bilet zniżkowy dla kobiet w ciąży w cenie 99 zł. Można go zakupić w kasach Parku po okazaniu karty ciąży.

Źródło: https://energylandia.pl/faq/

Podsumowując, Energylandia zabrania korzystania z wszelakich atrakcji mechanicznych. Kobieta w ciąży może w pełni legalnie bawić się w strefie wodnej oraz brać udział w licznych pokazach organizowanych przez cały dzień w Energylandii.

Big Milk Water Park
Big Milk Water Park

Osobiście uważam, że przed wybraniem się do Energylandii, powinniśmy zapytać o kwestię zabawy w parku naszego lekarza prowadzącego ciąże. Na początku ciąży, szczególnie gdy jest ona jeszcze niewidoczna, osobiście nie uważam, aby nie móc skorzystać z najsłabszych atrakcji, szczególnie w strefie Bajkolandia, a także licznych przejażdżek widokowych.

Z jakich ewentualnie atrakcji może skorzystać kobieta w ciąży?

Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi przeszkód, aby skorzystać z najsłabszych atrakcji, to polecam przede wszystkim zabawę i podziwianie parku na licznych widokówkach:

  • Magic Fly w Bajkolandii,
  • Samoloty w Strefie Familijnej,
  • Swiss Water Cups w Strefie Familijnej,
  • Dragon Adventure w Smoczym Grodzie,
  • Grotto Expedition w Aqualantis.

Na powyższych atrakcjach nie dzieje się nic złego. Nie ma przeciążeń, nie ma prędkości, po prostu siedzimy i podziwiamy. Zalecam jedynie na tych atrakcjach, na których jest metalowe zabezpieczenie, aby nie dociskać go do brzucha (Magic Fly).

Grotto Expedition w Aqualantis
Grotto Expedition w Aqualantis

Na jakie jeszcze atrakcje można wybrać się w ciąży?

Ponadto możemy śmiało wybrać się na Wonder Wheel, 53-metrowe koło młyńskie w Smoczym Grodzie. Tam także nic złego stać się nie może. Nie ma przeciążeń, szarpnięć, ani prędkości. Także żadnych zabezpieczeń, które mogłyby naciskać na brzuch.

Wonder Wheel
Wonder Wheel

Na terenie parku mamy także atrakcje widokowo-wodne, jak Splash Battle oraz Viking Ride. Są to spore łódki bez zabezpieczeń, na których w wolnym tempie płyniemy po wodzie. Atrakcją jest strzelanie do siebie z armatek wodnych.

Viking Ride
Viking Ride

Uważam również, że kobieta w ciąży może skorzystać z Monster House w Strefie Familijnej. Wewnątrz budynku podążamy w dwuosobowych wagonikach przez mroczny dom potworów. Prędkość jest niewielka, żadne zabezpieczenia nas nie dociskają i nie ma żadnych przeciążeń.

Monster House
Monster House

Poza powyższymi atrakcjami możemy także śmiało wybrać się na liczne atrakcje w Bajkolandii: na małą i dużą karuzelę wenecką (Leoś i Sissi), czy inne. Dla bardziej odważnych pań polecam spływ pontonami Atlantis. Owszem, jest na nich nieco większa prędkość niż na widokowych przejażdżkach, a także w kilku miejscach nieco mocniej szarpnie i nas ochlapie. Niemniej jednak większych przeciążeń doznajemy podczas jazdy samochodem.

Atlantis
Atlantis

Pozostałe atrakcje raczej sugerowałbym odpuścić. Oczywiście ostateczną decyzję podejmujesz sama, znając swoje predyspozycje, ciało i opinię lekarza. Pamiętaj, że w widocznej ciąży operatorzy już nie dopuszczą Cię do korzystania z urządzeń. Pozostają Ci widowiska i Water Park.

Występy w Energylandii
Występy w Energylandii