W jakich godzinach otwarta jest Energylandia?

Autor: Mateusz Miciński |

Planując wyjazd do Energylandii w Zatorze pamiętaj o zorientowaniu się w godzinach otwarcia parku. Warto zaplanować tak podróż, aby na parkingu być kilkanaście minut przed otwarciem. Dzięki temu na spokojnie kupisz bilety i wykorzystasz maksymalnie czas otwarcia Energylandii. Obowiązują cztery zakresy godzinowe, w jakich otwarta jest Energylandia. W takim razie, jakie są godziny otwarcia Energylandii?

Godziny otwarcia Energylandii w kwietniu, maju i czerwcu

Park Energylandia otwarty jest od kwietnia w godzinach od 10:00 do 18:00. Jeżeli w jakiś dzień frekwencja gości i pogoda dopisuje, zarząd parku przedłuża otwarcie danego dnia do 18:30, a nawet 19:00. Informację tą usłyszysz przez nagłośnienie na parku, a także zobaczysz na licznych tablicach.

Od pierwszego dnia wakacji Energylandia wchodzi w drugi zakres godzinowy: od 10:00 do 20:00.

Smoczy Gród
Energylandia w maju

Godziny otwarcia Energylandii w wakacje: końcówka czerwca, lipiec i sierpień

Przez całe wakacje Energylandia otwarta jest codziennie przez 10 godzin dziennie: od 10:00 do 20:00. Podobnie jak wiosną, jeżeli frekwencja i pogoda dopisuje, zdarza się, że właściciele przedłużają zamknięcie danego dnia do 20:30, a nawet 21:00.

Wyjątkiem są soboty, podczas których organizowany jest Magic Night. W 2023 roku odbędzie się 6 edycji nocnej zabawy w Energylandii: 15, 22, 29 lipca, 5, 12 oraz 19 sierpnia. W tych dniach park w Zatorze otwarty będzie od 10:00 do 23:00. Można także liczyć na przedłużenie do 23:30 lub północy, jeżeli w któryś dzień frekwencja mocno dopisze.

Smoczy Gró
Energylandia w wakacje

Godziny otwarcia Energylandii we wrześniu i październiku

Po wakacjach Energylandia powraca do cyklu godzinowego z wiosny. Zatem w parku bawić się możemy od 10:00 do 18:00. Można także liczyć na wydłużenie o 30 lub 60 minut. Wyjątkiem jest 21 października, kiedy to w Energylandii odbywa się Halloween Night. Tego dnia park czynny będzie do 22:00.

Energylandia jesienią

Godziny otwarcia Energylandii zimą

W listopadzie, grudniu i styczniu park czynny jest w zupełnie innym zakresie godzin. Bawić się możemy przez 8 godzin dziennie od 11:00 do 19:00. W tym okresie nie spodziewałbym się jednak wydłużania czasu, bowiem frekwencja jest najmniejsza. Miej także na uwadze, że zimą park otwarty jest tylko w wybrane dni. Dokładny kalendarz sprawdzisz na oficjalnej stronie parku.

Smoczy Gród zimą
Energylandia zimą

Kiedy zamykane są atrakcje w Energylandii?

Park czynny jest do 20:00, a Ty jesteś jeszcze na parkingu, jest godzina 20:20, a Hyperion zjeżdża pełny ludzi? To normalny widok i tak funkcjonuje każdy szanujący się park rozrywki. Jeżeli ustawisz się w kolejce do atrakcji przed godziną zamknięcia parku, to z dużym prawdopodobieństwem zostaniesz wpuszczony na atrakcję. Oczywiście na kilkadziesiąt minut przed zamknięciem z głośników słychać komunikaty mówiące, że atrakcje zostaną wyłączone w chwili zamknięcia. Nie jest to jednak prawda. Goście stojący już w kolejce mogą liczyć na przejażdżkę nawet po zamknięciu.

Hyperion

W jakie dni i miesiące najlepiej wybrać się do Energylandii?

Na te pytania szczegółowo odpowiedziałem we dwóch wcześniejszych wpisach. Gorąco zachęcam Cię do zapoznania się z nimi: