Energylandia zaprasza na dwa wydarzenia: Złota Polska Jesień i Oktoberfest

Autor: Mateusz Miciński |

W dniach od 5 września od 9 października Energylandia obchodzi dwa wydarzenia: Złota Polska Jesień oraz Oktoberfest. Z tego tytułu już od dzisiaj na terenie całej Energylandii znajdziemy bagatela 150 ton pięknych dyń, 100 tysięcy kompozycji kwiatowych, a także setki oryginalnych figur i ozdób.

Jesienne wejście do Smoczego Grodu
Jesienne wejście do Smoczego Grodu

Ponadto na placu przed wejściem do Aqualantis powstał olbrzymi herb Energylandii ułożony z wrzosów i dyń.

Herb Energylandii
Herb Energylandii

Kucharze parku w Zatorze przygotowali na tę okazję jesienne menu w restauracjach i specjalne przysmaki z okazji Oktoberfest. Nie zabraknie oczywiście bursztynowego napoju alkoholowego, potraw z grilla i monachijskich akcentów.

Menu z okazji Oktoberfest
Menu z okazji Oktoberfest

Na terenie parku wystawiane będą specjalne widowiska oraz pokazy dedykowane tej porze roku. Ponadto spotkać możemy animatorów, a nawet nowe postacie w nowych i kolorowych stylizacjach.

Polska Złota Jesień w Energylandii
Polska Złota Jesień w Energylandii

W okresie Złotej Polskiej Jesieni i Oktoberfest warto pamiętać, że park czynny jest krócej, niż w wakacje. Energylandię możemy odwiedzać codziennie w godzinach od 10 do 18. W dni z dużą frekwencją gości można liczyć na przedłużenie godzin otwarcia do 18:30 lub 19. Wrzesień to również idealny okres na zabawę bez większych kolejek, z dużą szansą na ładną pogodę.

Jesienne kompozycje w Energylandii
Jesienne kompozycje w Energylandii

Wkrótce zamknięcie Water Parku w Energylandii

Wrzesień to także czas, kiedy wodna strefa powoli będzie przechodziła w zimowy sen. Wszystkie strefy basenowe, czyli Big Milk Water Park, Exotic Islands oraz Tropical Fun czynne będą do 11 września 2022 roku. Z kolei 25 września nastąpi całkowite zamknięcie całego parku wodnego, czyli zapewne Bamboo Bay i miejsc z leżakami.

Water Park w Energylandii

Zrealizuj Bon Turystyczny do 30 września

Nadal około 800 tysięcy osób w Polsce nie wykorzystało Bonu Turystycznego. Obowiązuje on do 30 września. Warto więc do tego czasu zakupić bilety do parku. Co najlepsze, tak zakupione bilety wykorzystać możemy aż do 23 czerwca 2023 roku! Pojawiają się informacje, że ważność bonów zostanie przedłużona aż do marca przyszłego roku. Mimo wszystko Energylandia od stycznia do marca będzie zamknięta. Sprawdź już teraz jak kupić bilet do Energylandii płacąc Bonem Turystycznym.

Bon Turystyczny w Energylandii

Źródło: https://energylandia.pl/wydarzenia/zlota-polska-jesien/ i https://energylandia.pl/wydarzenia/oktoberfest-w-energylandii/