Energylandia się zamyka, ale powraca już 26 listopada

Autor: Mateusz Miciński |

Właśnie zakończył się sezon 2022 w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Tym samym Energylandia była czynna niemal codziennie od 2 kwietnia do 30 października, a teraz pozostanie zamknięta na prawie miesiąc. Podczas tego czasu trwać będą prace przy dekorowaniu parku, a także przeprowadzona zostanie przedzimowa konserwacja wszystkich atrakcji. Dzięki temu Energylandia ponownie otworzy się zimą, a dokładnie 26 listopada 2022, kiedy to rozpoczyna się Winter Kingdom.

Święta w Energylandii
Święta w Energylandii

Winter Kingdom w Energylandii aż do stycznia 2023

Zimowa odsłona parku rozrywki w Zatorze to świetny czas, aby spędzić okres przedświąteczny w iście świątecznym nastroju. W Energylandii czekać na nas będą:

 • Największy w Polsce ogród świateł liczący aż 5 milionów światełek.
 • Spotkanie ze świętym Mikołajem w Smoczym Grodzie, z którym będzie można wykonać sobie zdjęcie.
 • Jarmark bożonarodzeniowy bogaty w potrawy świąteczne, których możemy skosztować przed świętami.
 • Warsztaty zdobienia pierników i bombek.
 • Dwa lodowiska (dla dzieci o rozmiarze 140 metrów i dla dorosłych o rozmiarze 660 metrów) ulokowane w Smoczym Grodzie z darmową wypożyczalnią łyżew.
 • Dwa tory Snowtubing dla dzieci i dorosłych, na których zjeżdżamy na dmuchanych oponach.
 • Liczne zimowe i świąteczne dekoracje oraz olbrzymia choinka.

Ponadto w Energylandii podczas Winter Kingdom możemy korzystać prawie ze wszystkich rollercoasterów i karuzel (80 atrakcji). Z użycia wyłączona zostanie strefa Aqualantis (zapewne przechodzić będzie prace tematyzacyjne), a także nieczynne będą atrakcje wodne oraz Water Park.

Snowtubing w Energylandii
Snowtubing w Energylandii

Kiedy czynna jest Energylandia zimą w Winter Kingdom?

Warto sprawdzić dokładny kalendarz na stronie Energylandii. Winter Kingdom rusza 26 listopada. W listopadzie park czynny będzie także 27 listopada. Potem pozostanie zamknięty na trzy dni. Dalej bawić się możemy codziennie od 1 do 11 grudnia. Po kolejnych trzech dniach zamknięcia bramy parku zostaną otwarte 15 grudnia i czynne do 18 grudnia. Następnie tuż przed świętami możemy udać się jeszcze na zimową zabawę 22 i 23 grudnia, a następnie Energylandia wraca w pierwszy dzień świąt i będzie czynna od 26 do 30 grudnia włącznie. Niespodzianką jest jeszcze styczeń, kiedy to możemy zawitać do Zatoru w dniach od 5 do 8 stycznia włącznie.

Lodowisko w Energylandii

Podsumowując, podczas Winter Kingdom w Energylandii możemy bawić się przez 28 dni.

Warto także pamiętać, że podczas Winter Kingdom obowiązują inne godziny otwarcia parku. Energylandia czynna będzie od 11:00 do 19:00.

Ceny biletów podczas Winter Kingdom w Energylandii

Podczas zimowej zabawy w Energylandii obowiązują inne i co ważne niższe ceny biletów:

 • Bilet normalny – 99 zł
 • Bilet ulgowy – 79 zł
 • Bilet dla kobiety w ciąży – 79 zł
 • Bilet całoroczny normalny – 699 zł
 • Bilet całoroczny ulgowy – 499 zł
 • Bilet normalny od godz. 15 do 19 – 59 zł
 • Bilet ulgowy od godz. 15 do 19 – 49 zł
Winter Kingdom w Energylandii
Winter Kingdom w Energylandii

Jak ubrać się do Energylandii zimą?

Obowiązkowo ubierz ciepłą i wygodną kurtkę, a pod nią bluzę lub sweter, tak aby było Ci ciepło. Spodnie i kalesony to także dobry pomysł na zimę. Do tego koniecznie komin, czapka i ciepłe rękawiczki. Szalik nie jest dobrym pomysłem. Na szybszych atrakcjach obsługa poprosi o zdjęcie szalika. Czapkę także będziesz musiał/a zostawić na Hyperionie, Zadrze i innych szybkich atrakcjach. Ale w takiej sytuacji miej w kieszeni kominiarkę. Ochroni ona Twoją twarz, szyję i czubek głowy przed pędem mroźnego powietrza. A do pierwszego rzędu na Formule czy Mayanie zalecam mieć ze sobą gogle narciarskie (na Hyperionie i Zadrze gogle dawane są przez obsługę).

Palenisko w Energylandii
Palenisko w Energylandii

Więcej o tym jak się ubrać, co ze sobą zabrać i co na nas czeka podczas Winter Kingdom poruszyłem w osobnych wpisach, do których gorąco odsyłam: