Wielkie otwarcie Sweet Valley już 27 kwietnia 2024!

Autor: Mateusz Miciński |

Energylandia podała, że 27 kwietnia 2024 roku (sobota) będzie miało miejsce uroczyste otwarcie siódmej strefy o nazwie Sweet Valley (Słodka Dolina). Znajdziemy w niej aż 9 zupełnie nowych atrakcji skierowanych szczególnie dla najmłodszych gości parku. Cała tematyzacja i scenografia nowej strefy nawiązuje do słodyczy, ciastek i cukierków. Wynika z tego, że będzie słodko i kolorowo.

Sweet Valley
Sweet Valley

Flagową atrakcją Sweet Valley jest unikatowy na skalę całego parku rollercoaster Choco Chip Creek. To kolejka typu main train (kolejka stylizowana na ciuchcię parową). Długość toru wynosi aż 1200 metrów (prawie tyle, co Abyssus, Zadra czy Hyperion). Osiągać będzie całkiem słuszną prędkość 55 km/h, a najwyższy punkt kolejki znajduje się na 16,5 metrach wysokości.

Choco Chip Creek
Choco Chip Creek

Poza unikatową długością jak na familijny rollercoaster Choco Chip Creek będzie pierwszą kolejką górską w Energylandii, na której podczas jednego przejazdu aż 3-krotnie będziemy wyciągani za pomocą napędu łańcuchowego. Tym samym aż 3-krotnie zaliczać będziemy zjazd z góry, za każdym razem innej. Mało tego, Choco Chip Creek posiada aż trzy pociągi, co zapewni bardzo dużą przepustowość atrakcji.

Choco Chip Creek
Choco Chip Creek

Otwarcie Sweet Valley uzupełni jeszcze osiem innych atrakcji, w tym drugi rollercoaster w tej strefie. Będzie nim Honey Harbour o długości 254 metrów, wysokości 11,7 metra oraz prędkości 46 km/h. Do dyspozycji oddane zostaną także liczne karuzele. Jedną z nich będzie zakręcona karuzela z filiżankami Twis’Tea, balonowa Bon Bon Balloon, Candy Critters i klasyczna karuzela wenecka o nazwie Candy Carousel.

Bon Bon Ballon
Bon Bon Ballon

Nie zabraknie także przejażdżki widokowej w traktorkach Mini Track’Tour Ride i wodnego spływu dla najmłodszych o nazwie Bumble Boats. Całość uzupełni atrakcja Crazy Barn, która przypominać będzie wiejską stodołę osadzoną na obrotowej platformie.

Mini Track’Tour Ride

Nowa strefa Sweet Valey charakteryzuje się następującymi limitami na poszczególne atrakcje:

  • Candy Carousel — od 0 do 13 lat z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Candy Critters — wkrótce poznamy regulamin atrakcji.
  • Crazy Barn od 100 do 120 cm wzrostu z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Bumble Boats — od 4 do 12 lat z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Bon Bon Balloon — od 2 do 13 lat z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Mini Track’ Tour Ride — od 0 do 13 lat z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Twis’Tea — od 2 do 13 lat z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Honey Harbour od 100 do 120 cm wzrostu z opiekunem. Od 120 cm wzrostu bez opiekuna.
  • Choco Chip Creek od 120 do 140 cm wzrostu z opiekunem. Od 140 cm wzrostu bez opiekuna.
Sweet Valley
Sweet Valley

Podsumowując, w Sweet Valley mamy 2 atrakcje od 0 lat, 2 atrakcje od 2 lat, 1 atrakcję od 4 lat, 2 atrakcje od 100 cm wzrostu z opiekunem i 1 atrakcję od 120 cm z opiekunem.

Sweet Valley
Sweet Valley