Strefa Sweet Valley w Energylandii już otwarta!

Autor: Mateusz Miciński |

Sweet Valley to już 7 strefa parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Nowa strefa dedykowana jest najmłodszym gościom, czego dowodem jest cukierkowy wystrój i atrakcje, z których skorzystać mogą już najmłodsi. Flagową atrakcją Sweet Valley jest rollercoaster Choco Chip Creek. Kiedy otwarcie Sweet Valley w Energylandii? Strefa Sweet Valley jest już otwarta dla wszystkich! Poznaj wszystkie jej tajemnice.

Główne wejście do strefy Sweet Valley
Główne wejście do strefy Sweet Valley

Kiedy otwarcie Sweet Valley w Energylandii?

Uroczyste otwarcie siódmej strefy Energylandii o słodkiej tematyzacji miało miejsce 27 kwietnia 2024 roku.

Welcome to Sweet Valley
Jedno z wejść do strefy Sweet Valley

Atrakcje w Sweet Valley

Siódma strefa Energylandii o nazwie Sweet Valley (Słodka Dolina) posiada 9 atrakcji dla najmłodszych. Flagową atrakcją jest familijny rollercoaster o nazwie Choco Chip Creek. Wyglądem przypomina ciuchcię parową, a jej stacja stylizowana jest ciasteczkową kopalnią.

Choco Chip Creek

Choco Chip Creek jest wyjątkowy pod wieloma względami na tle innych kolejek górskich w Energylandii. Długość toru wynosi aż 1200 metrów (prawie tyle, co Abyssus, Zadra czy Hyperion). Kolejka osiągać całkiem słuszną prędkość 55 km/h, a najwyższy punkt kolejki znajduje się na 16,5 metrach wysokości.

Tematyzacja przy Choco Chip Creek

Poza unikatową długością jak na familijny rollercoaster Choco Chip Creek jest pierwszą kolejką górską w Energylandii, na której podczas jednego przejazdu aż 3-krotnie jesteśmy wyciągani za pomocą napędu łańcuchowego. Tym samym aż 3-krotnie zaliczamy zjazd z góry, za każdym razem innej.

Choco Chip Creek
Choco Chip Creek

Sweet Valley uzupełnia jeszcze osiem innych atrakcji, w tym drugi rollercoaster w tej strefie. Jest nim Honey Harbour o długości 254 metrów, wysokości 11,7 metra oraz prędkości 46 km/h. Do dyspozycji oddane zostały także liczne karuzele. Jedną z nich jest zakręcona karuzela z filiżankami Twis’Tea, balonowa Bon Bon Balloon, Candy Critters i klasyczna karuzela wenecka o nazwie Candy Carousel.

Bon Bon Ballon w Sweet Valley
Bon Bon Ballon w Sweet Valley

Nie zabrakło także przejażdżki widokowej w traktorkach Mini Track’Tour Ride i wodnego spływu dla najmłodszych o nazwie Bumble Boats. Całość uzupełnia atrakcja Crazy Barn, która przypomina wiejską stodołę osadzoną na obrotowej platformie.

Mini Track'Tour Ride
Mini Track’Tour Ride
Sweet Valley

Otwarcie Sweet Valley podzielono na dwa etapy. Cały czas trwają prace nad drugim. W drugim etapie do dyspozycji gości oddany zostanie pokaźnych rozmiarów multifunkcyjny budynek restauracyjno-widokowy. Pozwoli on realizować kolacje podczas pokazów artystycznych, jakże popularne w innych europejskich parkach rozrywki. Budynek ten nazwano Sweet Valley Town Hall Theatre i ma on jednorazowo pomieścić 1000 osób. Tym samym będzie to największy tego typu obiekt na terenie Energylandii.

Sweet Valley w Energylandii