Co nowego w sezonie 2023 w Energylandii?

Autor: Mateusz Miciński |

1 kwietnia 2023 – sobota — godzina 10:00 – dokładnie w ten dzień i o tej godzinie rozpoczął się sezon 2023 w Energylandii w Zatorze. Zebraliśmy dla Was najważniejsze zmiany i nowości w parku Energylandia na rok 2023.

Sweet Valley

Energylandia potwierdziła na początku tego roku, że główną nowością roku 2023 będzie nowa strefa Sweet Valley. Niestety nadal nie znamy dokładnej daty. Przypuszczamy, że otwarcie może nastąpić 1 czerwca (dzień dziecka) lub w dziewiąte urodziny parku (14 lipca).

Honey Harbor i postęp prac w Sweet Valley (marzec 2023)
Honey Harbor i postęp prac w Sweet Valley (marzec 2023)

Infrastruktura i atrakcje strefy wygląda na ukończone. Wszystkie karuzele i rollercoastery są zainstalowane. Jednakże cały czas trwają prace budowlane przy Sweet Valley Town Hall Theatre, ogromnej hali widowiskowej, która pomieści do 1000 gości.

Sweet Valley (kwiecień 2023)

Martwi jednak nadal nieukończona tematyzacja toru Choco Chip Creek. Jeden z tunelów nie jest obudowany i widoczna jest tylko jego metalowa konstrukcja. Nie wiemy, czy zostanie wykończony przed otwarcie strefy, czy tak pozostanie od otwarcia, a prace zostaną przeniesione na okres zimowy.

Choco Chip Creek

Szczegółowe informacje o Sweet Valley publikujemy we wpisie: Kiedy otwarcie Sweet Valley w Energylandii?

Aqualantis

Strefa Aqualantis była zamknięta podczas Winter Kingdom 2022/23. Spowodowane to było pracami wykończeniowymi. Tym sposobem w Aqualantis mamy 4 główne zmiany:

Nowości 2023 w Aqualantis

1. Murowaną fontannę na środku placu przed wejściem do strefy.

2. Pełną tematyzację toru karuzeli Tidal Wave Twister.

3. Murki dekoracyjne mniej więcej w połowie rejsu łodziami Grotto Expedition.

4. Prawdopodobnie pod Abyssusem w końcu doczekamy się wody! Dotychczas teren ten wysypany był drobnym żwirkiem/piaskiem.

Smoczy Gród

Tuż za tunelem, pomiędzy Sweet Valley a Smoczym Grodem postawiono nowy punkt gastronomiczny. Zakupić w nim możemy popcorn w trzech smakach w kubełku za 13 zł i watę cukrową na patyku (mała 12 zł, duża 15 zł). Dotychczas wata cukrowa w Energylandii sprzedawana była w małych kubeczkach, więc zmiana na plus.

Przy wejściu na koło młyńskie Wonder Wheel zainstalowano parking dla wózków dziecięcych. To ukłon w stronę rodziców z maluchami, którzy dotychczas musieli porzucać wózki na trawie w pobliżu koła młyńskiego.

Strefa Smoczy Gród doczekała się sporego nasadzenia drzew z tyłu Zadry. Mini lasek świetnie widoczny jest od strony drogi krajowej numer 44.

Nasadzenia drzew w Smoczym Grodzie
Nasadzenia drzew w Smoczym Grodzie

Parking

W lutym zauważyłem prace drogowe przy bramkach wyjazdowych z głównego parkingu. Przeniesiono stróżówkę parkingowych. Możliwe także, że lepiej wyprofilowano wyjazd skrajnie lewym pasem. Ponadto poszerzono i lepiej wyprofilowano zakręty drogi dojazdowej tuż obok Hyperiona.

Parking w Energylandii
Parking w Energylandii

Stacja Zator Park Rozrywki

Energylandia doczekała się dedykowanej stacji kolejowej o nazwie Zator Park Rozrywki. Znajduje się ona na północ od rollercoastera Mayan, dokładnie 1100 metrów od wejścia do parku. Aktualnie przy stacji trwają prace przy parkingu i/lub peronach do obsługi ciuchci.

Stacja kolejowa Zator Park Rozrywki
Stacja kolejowa Zator Park Rozrywki

Co jeszcze warto wiedzieć w 2023 roku o Energylandii?

Gorąco zachęcam do lektury poniższych wpisów:

Hyperion
Hyperion